ye-logo.v1.2
22 Листопада, 2019

«Невакцинованим дітям відвідувати навчальні заклади не дозволяється» - що це означає?

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 12459
До початку навчального року залишилося 26 днів
До початку навчального року залишилося 26 днів. Фото: з архіву

В міських управлінні охорони здоров’я та Департаменті освіти та науки пояснили, чи відвідуватимуть навчальні заклади нещеплені діти.

Днями в Управлінні охорони здоров’я Хмельницької міської ради видали наказ, у якому написано, що дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

Сайт «Є» запитав у керівника управління охорони здоров’я Бориса Ткача, що це означає.

«Є Закон України «Про захист від інфекційних хвороб», у якому чітко прописано, що «працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням». Разом з тим, стаття 15 цього ж закону говорить, що «прийом дітей до навчальних, оздоровчих та дитячих закладів проводяться за наявності відповідної довідки від закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо її проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень…» Ми дотримуємося закону і разом з тим розуміємо, що щеплення – єдиний спосіб захиститися від небезпечних інфекцій. Саме тому ми змушені вдатися до таких мір. Право на здобуття освіти ми не порушуємо, адже окрім відвідування навчальних закладів, є ще різні форми навчання – дистанційні, заочні, індивідуальні. За місяць до початку навчального року ми ще раз нагадуємо батькам про обов’язковість щеплення. Що ми будемо робити з дітьми, які все таки підуть до садочки та школи без необхідних прививок, ми ще не знаємо. Однак є закон і його дотримуватися потрібно», - розповів Борис Ткач.

Про наказ управління охорони здоров’я знають у міському Департаменті освіти та науки. Виконувачка обов’язків начальника Департаменту Світлана Губай розповіла: «Ми розіслали листи по дитячих навчальних закладах Хмельницького, у яких повідомили про обов’язковість щеплення для дітей. Ще є час для отримання необхідної вакцинації. Саме тому ми заздалегідь інформуємо про це батьків. Як відбуватиметься ще на практиці, ми ще не знаємо. Зрозуміло, що ніхто не заборонить дитині прийти на свято першого вересня, однак, в подальшому, медпрацівники проводитимуть з батьками нещеплених дітей бесіди, аби пояснити про важливість щеплення».

Читайте також: На Хмельниччині стартувала кампанія з вакцинації від дифтерії та правця

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую