ye-logo.v1.2
17 Листопада, 2019

У хмельницьких аптеках з’явилася вакцина проти грипу: де купити і яка ціна

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 3524
В аптеках міста вже можна купити дві вакцини - французьку і корейську. Фото: автора
В аптеках міста вже можна купити дві вакцини - французьку і корейську. Фото: автора

Також в аптеках можна отримати під заставу і спеціальну сумку для транспортування вакцин.

Сезон простудних захворювань стартував. Хоча на Хмельниччині ще не зареєстрованого жодного випадку захворюваності на грип, кількість осіб, які заразилися ГРВІ зростає. Фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ зазначають, що активна циркуляція вірусу розпочнеться наприкінці листопада. Щонайменше за 10 днів до цього медики радять вакцинуватися.

«Вакцина проти грипу у аптеках вже з’явилася. Для успішного проведення вакцинації потрібно звернутися до свого сімейного лікаря, який оцінить стан здоров’я, визначить показання або протипоказання для вакцинації. Після цього вакцини можна буде придбати в аптеці. Вакцинація від грипу належить до рекомендованих вакцинацій, тому вона не внесена до Календаря профілактичних щеплень в Україні й, відповідно, не закуповується за бюджетні кошти», - розповів головний епідеміолог області Олександр Мирний.

Де купити і за скільки?

Наразі у хмельницьких аптеках можна придбати вакцину «ДжіСі Флю» корейського виробництва, якою в тому числі можна вакцинувати дітей віком від шести місяців. Також з’явилася вакцина «Ваксігрип Тетра» французького виробництва, якою можна робити щеплення в тому числі дітям віком від 3 років.

Вакцинація від грипу належить до рекомендованих вакцинацій, тому вона не внесена до Календаря профілактичних щеплень в Україні й, відповідно, не закуповується за бюджетні кошти. Її можна прижбати лише в аптеках.

Сайт «Є» зателефонував у деякі аптеки Хмельницького аби дізнатися про наявність вакцини проти грипу. Препарат доступний у таких аптеках:

• Аптека №1 (Синиця), Кам’янецька, 38 (тел.: 0800301818, (067) 382-14-77)

Наявна вакцина «ДжіСі Флю» та «Ваксігрип Тетра». Вартість першої – 231 гривня 20 копійок, другої – 290 гривень 40 копійок. При купівлі препарату потрібно мати рецепт від лікаря. Термосумки в прокаті немає. Продаються термобокси (малий – 73,45 гривень, більший – 108 гривень) та холодовий елемент, який можна придбати за 32,50 гривень. Вакцини продаються лише в аптеках, які розміщені при поліклініках №1, №2, №3 та №4.

• Аптека «Медтехніка», вул. Сіцинського, 28 (тел.: 8 (0382) 64-15-84).

Наявна в аптеці вакцина «Ваксігрип Тетра». Вартість – 296 гривень. При купівлі препарату потрібно мати рецепт від лікаря. Термосумка надається під заставу (300 гривень).

• Соціальна аптека «Віола», вул. Кам’янецька, 63 (тел.: 8 (0382) 70-03-07)

В аптеці наявна вакцина «Ваксігрип Тетра». Вартість – 293 гривні. При купівлі препарату потрібно мати рецепт від лікаря. Аптека надає термосумку під заставу (без фіксованої ціни).

• Аптека «Подорожник», вул. Соборна, 19 (тел.: (067) 230-7869)

В аптеці наявна вакцина «Ваксігрип Тетра». Вартість – 290 гривень. При купівлі препарату потрібно мати рецепт від лікаря. Аптека надає під заставу (200 гривень або документ) термосумку.

• Аптека «Джерела здоров’я», вул. Кам’янецька, 38 (тел.: (063) 899-80-98)

В аптеці наявна вакцина «Ваксігрип Тетра». Вартість – 273 гривень. При купівлі препарату потрібно мати рецепт від лікаря. Аптека надає під заставу (500 гривень) термосумку.

Де проводять вакцинацію?

«Обидві вакцини є ефективними та безпечними. Різниця між ними полягає лише в тому, що в корейській вакцині міститься 3 штами вірусу, а в французькій — 4», - зауважує головний епідеміолог області Олександр Мирний.

Читайте також: Медики назвали віруси грипу, які циркулюватимуть цього сезону

Медик каже, що саму процедуру вакцинації проводять в кабінетах щеплень або кабінеті сімейного лікаря, якщо він облаштований для цього.

«При цьому у разі самостійного придбання вакцини в аптеці та доставки її в місце проведення щеплення потрібно дотримуватися холодового ланцюга. Він забезпечується шляхом вкладення додаткових холодових реагентів в сумку або коробку з вакциною. В аптеках, зокрема, можна отримати під заставу спеціальну сумку з холодовим елементом для транспортування вакцин. Окрім цього, потрібно зберігати чек для визначення точної дати та часу придбання вакцини. Після вакцинації в медичних картках необхідно зафіксувати факт її проведення, у тому числі серію вакцини, номер партії та інше», - каже Олександр Борисович.

Кому необхідно зробити щеплення

До груп ризику щодо інфікування вірусом грипу та розвитку серйозних ускладнень віднесено такі категорії населення:
• медичні працівники;
• вчителі;
• діти віком до 5 років;
• вагітні;
• особи віком старше 60 років;
• пацієнти з хронічними захворюваннями.
• усі, хто працює в місцях скупчення людей.

Протипоказання

Імунітет проти грипу формується протягом 7–10 днів після вакцинації і тримається протягом 6 – 8 місяців. Вакцинацію можна проводити протягом усього епідемічного сезону грипу (жовтень–травень).

Увесь перелік протипоказань вказаний в інструкції для застосування вакцин. Однак до без­умовних протипоказань належать наступні:

• гіперчутливість до будь-якого з компонентів вакцини, зокрема до компонентів курячого м’яса або курячого яйця. Оскільки вакцини виробляються на курячих ембріонах;
• недостатня маса тіла, тобто менша, ніж та, що відповідає віковим особливостям;
• ГРЗ і підвищення температури тіла більше 38 °С;
• період одужання.

Решту протипоказань повинен оцінити сімейний лікар під час огляду, оскільки можуть існувати індивідуальні протипоказання.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую