ye-logo.v1.2
31 Жовтня, 2020

Через невчасну діагностику в Хмельницькому фіксують зростання невиліковних стадій раку

Здоров'я 20437
У Хмельницькому на обліку перебуває 7 тисяч 719 осіб з онкозахворюваннями
У Хмельницькому на обліку перебуває 7 тисяч 719 осіб з онкозахворюваннями. Фото: medinfo.ua

Серед них найбільше онкозахворюваннь шлунку, кишківника та молочної залози.

В обласному центрі зросла кількість виявлених випадків онкозахворювань в занедбаних стадіях. Тобто тих, які вже не піддаються повному лікуванню. За словами головного позаштатного онколога міста Ігоря Кучера серед них найбільше онкозахворювання шлунку, кишківника та молочної залози. Це означає, що з низки причин захворювання не були діагностовані вчасно.

«Так за дев'ять місяців 2019 року у Хмельницькому зафіксовано 719 первинно виявлених захворювань, з них 83 випадки у занедбаній четвертій стадії, минулого року таких було 67. Така ситуація могла скластись з різних причин. В основному через те, що люди не звертаються вчасно до лікаря. Якщо хворобу діагностувати на першій чи другій стадії, то є великий відсоток повного виліковування. Якщо ні, то хвороба поширюється на лімфовузли і призводить до занедбаної стадії в якій повне виліковування вже не можливе», - пояснює Ігор Кучер.

Також додає, що загальна статистика онкозахворювань зросла. Так сьогодні у Хмельницькому на обліку перебуває 7 тисяч 719 осіб з онкозахворюваннями, минулого року на обліку знаходилось 7 тисяч 210 осіб.

«Показник залежить від проінформованості населення. Первинна ланка - сімейні лікарі, з якими мешканці укладають договори мають акцентувати пацієнтам на важливості оглядів для профілактики онкозахворювань або виявлення їх на ранніх стадіях. Це має бути клопітка робота, а не формальне заключення декларацій», - говорить онколог.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую