ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

У сусідній області зафіксували перший випадок коронавірусу

Здоров'я 4304
Коронавірус зафіксували у жителя Чернівців
Коронавірус зафіксували у жителя Чернівців. Фото: pixabay.com

Летальних випадків немає.

В Україні зареєстрований випадок захворювання на COVID-19, спричинений новим коронавірусом. Про це повідомляє «Урядовий портал».

«Хворий чоловік госпіталізований 29 лютого. Дослідження референс-лабораторії Центру громадського здоров’я показали позитивний результат вчора ввечері. Усі контактні особи знаходяться під наглядом лікарів-епідеміологів», - йдеться у повідомленні.

Захворювання виявили у чоловіка, який у лютому здійснював поїздку до Італії. Хворий повертався в Україну літаком із Італії через місто Сучава (Румунія). До міста Чернівці 26 лютого разом із дружиною прибув власним автомобілем через пункт пропуску «Порубне». Жінка та чоловік пройшли температурний скринінг, жодних симптомів гострого респіраторного захворювання у них не виявили. Їм надали пам’ятку про самоізоляцію.

«Чоловік із дружиною, згідно з наданою їм пам’яткою про самоізоляцію, вирішили самоізолюватися. 29 лютого у нього з’явились симптоми гострого респіраторного захворювання. Оскільки у пам’ятці зазначено, що потрібно звертатись до сімейного лікаря, він зв’язався з лікарем. Відповідно до алгоритмів, так як в анамнезі була протягом останніх 14 днів поїздка до Італії, лікар прийняв рішення про госпіталізацію. Транспортування проводила спеціальна медична бригада. Симптоми чоловіка – підвищена температура та сухий кашель. Стан стабільний, без ускладнень», - зазначив «Урядовому порталу» заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, у жінки немає жодних симптомів гострих респіраторних захворювань, однак із профілактичною метою з дотриманням усіх рекомендацій вона самоізольована вдома.

Заступник Міністра закликав не розкуповувати в аптеках медичні маски: «Використовувати маски необхідно тільки у випадку, якщо у вас є ознаки гострого вірусного захворювання, або якщо ви медик, який працює з пацієнтами. Маски можуть створити фальшиве відчуття безпеки і люди не будуть виконувати важливі заходи безпеки: мити руки тощо. Здоровим вони ні до чого».

Станом на 3 березня 2020 року у світі зареєстровано 90 937 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 117 - летальні. Одужало вже 48 017 осіб.

Зазначимо, що інформація про перший випадок захворювання на коронавірус в Україні офіційно з'явилась сьогодні, близько 11.00 години. Водночас у вранішній оперативній інформації Міністерства охорони здоров'я зазначено: «В Україні не зафіксовано жодного випадку нового коронавірусу».

У МОЗ радять для профілактики захворювання дотримуватись стандартних рекомендацій:
1. часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
2. під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
3. якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
4. не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Онлайн карта поширення COVID-19

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую