ye-logo.v1.2

Відомий лікар і телеведучий Євген Комаровський розповів про епідемію коронавірусу та карантин

Здоров'я 3542
Коронавірус часто порівнюють з грипом, хоча багато фахівців говорять, що ці порівняння не завжди коректні
Коронавірус часто порівнюють з грипом, хоча багато фахівців говорять, що ці порівняння не завжди коректні. Фото: telegraf.in.ua

Ризик захворіти є у кожного.

«Сьогодні людству варто змиритися з тим, що коронавірус є і з ним потрібно навчитися жити, – розповів він виданню «Новое время». – Коронавірус часто порівнюють з грипом, хоча багато фахівців говорять, що ці порівняння не завжди коректні. Отже, грип поширюється набагато швидше, оскільки у нього коротший інкубаційний період. Діти – один з найсерйозніших чинників поширення вірусу грипу, а саме діти заражають дорослих, особливо людей похилого віку. З Covid-19 ситуація принципово інша, діти явно хворіють менше, причому в більшості випадків саме дорослі заражають дітей. При коронавірусі і грипі висока частота важких захворювань, при коронавірусі трохи більше, але я ще раз хочу звернути увагу на те, що ці дані сьогодні засновані виключно на діагнозах, підтверджених тест-системами. Це поки що інформація з трьома крапками, вона потребуватиме уточнення. Його можна буде дати тільки тоді, коли ситуація стабілізується. При грипі діти, вагітні жінки, люди похилого віку і люди з серйозними хронічними захворюваннями – це найвразливіша група. При коронавірусі немає даних про те, що діти надто вразливі. Але головна відмінність грипу від коронавірусу в тому, що від грипу у нас є вакцини і противірусні препарати. З коронавірусом поки що ситуація інша. Головна подібність полягає в тому, що симптоми важких форм і механізми передачі дуже схожі. І це дозволяє нам реалізовувати в повному обсязі загальновідомі профілактичні заходи. Захищаючись від грипу, ви одночасно захищаєтеся від коронавірусу».

Також він зазначає, що кожен вірус, перед тим як потрапити в клітину, використовує в ній якийсь білок, до якого прикріплюється. Це білок-зрадник, білок-шпигун. Виявилося, що є такий білок АСЕ2, який дуже тісно пов’язаний з роботою серцево-судинної системи, його багато в легеневій тканині. І цей білок також активно бере участь в регуляції артеріального тиску.

Читайте також: Такої епідемії, яку спровокував коронавірус, у світі не було 102 роки.

«Так ось, саме він є пропуском для коронавірусу в клітину. І активність цього білка тісно пов’язана з віком людини – чим людина старша, тим вище ймовірність того, що вірусу вдасться зачепитися за білок. Незрозуміло, чому одні люди поширюють вірус масово, а інші – практично ні. Чому, якщо ми маємо справу з вірусом, до якого немає взагалі ні в кого імунітету, є величезна кількість випадків, коли хвора людина перебуває на одній території з дружиною, наприклад, два тижні, але не хворіє? Статистика в цілому така: 80% хворих перенесуть хворобу дуже легко, може, навіть більше. 15% потребуватимуть кисню і теж одужають. 5% потребуватимуть реальної госпіталізації, інтенсивної терапії, штучної інкубації легень і серйозних заходів. Лікування для 80% людей – це сидіти вдома, провітрювати кімнату, дихати чистим прохолодним повітрям, багато пити рідини, не змушувати себе їсти, консультуватися телефоном з лікарем щодо ліків для своїх вже наявних болячок і використовувати жарознижувальні засоби при високій температурі. І все, ви виробляєте імунітет до коронавірусу. Якщо немає важкої хвороби, немає задишки, немає дихальної недостатності, тобто людина не задихається – їй не потрібно бути в лікарні. При високій температурі слід використовувати жарознижувальні засоби: або парацетамол, або ібупрофен. Все, більше нічого», - каже Євген Комаровський.

У той же час лікар попередив, що якщо хворий відчуває задишку, йому дошкуляє болісний невпинний сухий кашель, є утруднене дихання – потрібно негайно звернутися до спеціаліста. Ці симптоми можливі і при грипі, і при пневмококовій інфекції, і при інших варіантах, що вражають легені. Тому головне – не шукати конкретні симптоми коронавирусу. 

Також Євген Комаровський додав, що нежить – доказ того, що панікувати не варто, швидше за все, це не коронавірус. Хоча були випадки, що небезпечна хвороба супроводжувалася нежитем, проте тоді вона потікала у легкій формі.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую