ye-logo.v1.2

Апарати штучної вентиляції легень: скільки їх має Хмельниччина

Здоров'я 3923
На додаткову поставку апаратів ШВЛ очікують
На додаткову поставку апаратів ШВЛ очікують. Фото: ілюстративне reuters

Вони потрібні хворим з важким перебігом та ускладненнями від коронавірусу.

Одна з лікарень Хмельниччини, яку Міністерство охорони здоров’я України внесло в перелік медзакладів першої хвилі, куди госпіталізовуватимуть пацієнтів з COVID-19, наразі не має апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ). Про це зазначено в довідці, яка значиться на веб-порталі Національної служби здоров’я України. Помилка це чи дійсність – ми поцікавилися в очільника Хмельницької ОДА Дмитра Габінета під час онлайн брифінгу сьогодні, 30 березня.

«Ті апарати штучної вентиляції легень, які є в Славутській лікарні, не підходять для лікування хворих на коронавірус. Цього тижня очікуємо на поставку декількох десятків апаратів ШВЛ (їх має бути 32 в загальній кількості), які будуть передані медзакладам області, в тому числі й Славутській лікарні», - зазначив Дмитро Габінет.

Також він додає, що на сьогодні в області є 114 апаратів штучної вентиляції легень. Минулого тижня два таких апарати закупили в Старокостянтинові.

«В Хмельницькій інфекційній лікарні наразі є 6 апаратів ШВЛ. Навіть без тих апаратів, які ми додатково очікуємо, ми вже чітко визначили, де, за планами перепрофілювання, додатково будемо брати апарати в разі необхідності. Це, зокрема, і ресурс Хмельницької обласної лікарні та інших закладів. Без шкоди для надання медичної допомоги іншим хворим кількість апаратів ШВЛ в інфекційній лікарні можемо збільшити до 12-14 штук», - каже Дмитро Габінет.

Він також зазначає, що на багатьох етапах лікування коронавірусної інфекції використовуються досить часто кисневі концентратори.

«Наразі їх в області 86. Над їх купівлею ми зараз також працюємо. Вони коштують в рази дешевше ніж ШВЛ апарати, але часто є потрібнішими під час лікування для осіб, які мають хворобу середньої тяжкості», - зазначає очільник ОДА.

Нагадаємо, станом на ранок 30 березня на Хмельниччині двоє інфікованих COVID-19 та одна підозра.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую