ye-logo.v1.2

Депутати дали добро: в Нетішині облаштують лабораторію для ПЛР-тестування інфекцій

Здоров'я 2772
Проводитимуться дослідження не тільки для містян, а й для мешканців сусідніх населених пунктів
Проводитимуться дослідження не тільки для містян, а й для мешканців сусідніх населених пунктів. Фото: Виконавчий комітет Нетішинської міської ради

Облаштувати її планують вже до осені.

Сьогодні, 19 травня, в Нетішині на сесії міської ради депутати підтримали питання створення власної лабораторії в місті для тестування інфекцій.

Як зазначає міський голова Олександр Супрунюк, під час сесії були внесені зміни до бюджету Нетішинської міської ОТГ та виділено кошти для комунального некомерційного підприємства Нетішинської міської ради «Спеціалізована медико-санітарна частина м. Нетішин» на придбання обладнання для ПЛР-лабораторії. Мова йде про 2 мільйони гривень. За словами Олександра Супрунюка, півтора мільйона гривень буде витрачено на закупівлю обладнання для лабораторії. Ще 500 тисяч гривень для проведення поточного ремонту приміщення лабораторії.

«Ця лабораторія буде розрахована не лише на визначення COVID-19, а на увесь спектр інфекційних захворювань. Проводитимуться дослідження не тільки для містян, а й для мешканців сусідніх населених пунктів. Відповідно, нам не потрібно буде відправляти зразки біоматеріалів до обласного центру чи столиці і очікувати декілька днів результату. У випадку спалаху хвороби зможемо оперативно реагувати на захворювання, ізолювати хворих та ліквідувати спалах. Зможемо тестувати лікарів, педагогів, усіх працівників інших структур, які контактують з людьми», - каже Олександр Супрунюк.

До реалізації даного проекту також долучиться Хмельницька АЕС. Облаштувати лабораторію планують вже до осені.

Наразі також будуть вестися перемовини зі Славутською ОТГ щодо реалізації механізму взаємодії та укладення договорів з ОТГ Славутчини на проведення досліджень ПЛР-лабораторією, яка функціонуватиме в Нетішині.

Як ми писали раніше, за рахунок масового тестування та попередження можливих спалахів хвороби у Нетішині хочуть не лише підготуватися до другої хвилі COVID-19, яку передбачають на осінь, а й, якщо все вдасться, уникати потреби жорсткого карантину. Збитки від останнього, кажуть, набагато більші, аніж потрібні кошти на закупку лабораторії та тестування людей.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую