ye-logo.v1.2
25 Вересня, 2020

ІФА-тестування на Хмельниччині: не всі райони мають можливість проводити його безкоштовно

Здоров'я 1262
Наразі в області вже провели понад 2800 ІФА-тестувань
Наразі в області вже провели понад 2800 ІФА-тестувань. Фото: ілюстративне pixabay.com

У Славуті з цього приводу прийняли звернення до прем’єр-міністра.

Оперативний штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Славутської міської ОТГ прийняв звернення до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та голови Хмельницької обласної державної адміністрації Дмитра Габінета про те, що попри багато анонсованих урядом обіцянок щодо покращення матеріальної бази лікувальних закладів, славутські не отримали допомоги.

«Не дивлячись на труднощі із наповненням місцевого бюджету, Славутська міська ОТГ надає посильну фінансову підтримку закладам охорони здоров’я, проте вирішити всі проблеми за рахунок місцевого бюджету можливості немає», - йдеться у зверненні.

Зокрема, зазначається, що лікувальні заклади міста, які надають медичну допомогу мешканцям громади, не мають можливості проводити безкоштовно ІФА-тестування (на визначення антитіл до коронавірусу - авт.) через відсутність обладнання та тестів. Але, зазначають, таку послугу надають приватні лабораторії, куди люди вимушені звертатись. Відтак, важають неприпустимим за кошти людей збільшувати показники обсягів тестування. І пропонують невідкладно спрямувати кошти, які забезпечать в достатньому обсязі такі потреби.

Читайте також: На Хмельниччині правоохоронці з’ясовують законність придбання автомобілів для «протидії» COVID-19.

В Хмельницькій ОДА з цього приводу зазначають, що закупівлю ІФА-тестів за кошти обласного бюджету вже розпочали. Про це сьогодні під час брифінгу розповів перший заступник голови облдержадміністрації Роман Примуш.

«Якщо на якійсь території немає лабораторії, яка може проводити ІФА-тестування, то визначається район, який буде обслуговувати цю зону. Наразі в області є 18 лабораторій, які проводять тестування методом імуноферментного аналізу (ІФА). Поки що тести, наявні в цих лабораторіях, закуплені ними самостійно за кошти місцевих бюджетів. Також ми розпочали процедуру закупівлі таких тестів за кошти обласного бюджету. Мова йде про 10 тисяч ІФА-тестів, які будуть розподілені по всіх закладах, котрі проводять такі дослідження. На жаль, вони не включені в постанову Кабміну про закупівлі за спрощеною процедурою, тому ми проходимо повну процедуру закупівлі. Плануємо, що вона завершиться до 10 липня», - каже Роман Примуш.

Він також зазначив, що наразі в області вже провели понад 2800 ІФА-тестувань.

«З них лише 301 тест проведений приватними лабораторіями. Решта зроблені безкоштовно в закладах охорони здоров’я комунальної форми власності», - уточнив Роман Примуш.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую