ye-logo.v1.2

Як надається медична допомога людям з онкологічними захворюваннями в умовах карантину

Здоров'я 4056
Про те, як надається медична допомога людям з онкологічними захворюваннями в умовах карантину, розповів головний лікар обласного протипухлинного центру В
Про те, як надається медична допомога людям з онкологічними захворюваннями в умовах карантину, розповів головний лікар обласного протипухлинного центру В'ячеслав Мороз. Фото: з архіву

Протипухлинний центр працює з дотриманням усіх протиепідемічних заходів.

Про те, як надається медична допомога людям з онкологічними захворюваннями в умовах карантину, ми запитали у головного лікаря обласного протипухлинного центру В’ячеслава Мороза.

— В’ячеславе Анатолійовичу, як онкохворі отримують необхідне лікування у період пандемії?

— Надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров'я пацієнтам з онкологічними захворюваннями під час карантину проводиться у плановому режимі. Щодо цього є відповідна постанова уряду.

— Дехто остерігається їхати у лікарню. Чи можна вашим пацієнтам відкладати планове лікування?

— Лікування онкологічної патології є плановим та комплексним, що складається мінімум з двох етапів. Тому переривати чи зупиняти його небажано. Звісно, не йдеться про затримку у кілька днів. А ось на кілька тижнів чи місяців цього робити не можна. Лікування доброякісних новоутворень відтерміновувати можна тільки після консультації з лікарем-онкологом.

— Як працює онкоцентр? Чи існують обмеження у прийомі хворих?

— Онкоцентр приймає пацієнтів на консультацію та інструментальне обстеження за скеруванням від сімейного лікаря або за самозверненням. Але під час консультації пацієнт повинен бути без ознак респіраторних захворювань, у засобах індивідуального захисту та пройти термоконтроль на вході. Усі пацієнти, які госпіталізуються у стаціонар, повинні мати результат імуноферментного аналізу (ІФА) на імуноглобуліни G та M. А ось візити родичів у стаціонар обмежені.

— Якщо людина помітила у себе чи у когось з рідних симптоми, які можуть свідчити про онкологію, як їй отримати консультацію фахівця, якщо навіть сімейні лікарі лікують по телефону? Крім того, дістатися до лікувального закладу мешканцям сіл непросто.

— При підозрі на онкологічну патологію відкладати візит до онкологічного центру не можна. У разі обмежень, пов’язаних з доїздом до клініки, необхідно попросити допомоги у сімейного лікаря. А він має забезпечити консультацію за допомогу телемедицини або транспортування пацієнта до медзакладу на транспорті, який є у власності центру первинної медико-санітарної допомоги.

— Чому люди з онкологією важче переносять коронавірусну інфекцію і як їм вберегтися від зараження?

— Справді, пацієнти з онкологічною патологією входять до групи ризику щодо ускладнень та летальності від Covid-19. Це пов’язано зі змінами імунної системи, які відбуваються у пацієнтів на фоні комплексного лікування онкологічної патології, зокрема променевої, хіміотерапії, радикальних оперативних втручань. Той, хто переніс онкологію, а також їхні близькі, повинні особливо ретельно дотримуватися правил гігієни та карантинних обмежень. Оминути зараження на коронавірус складно. І за появи перших ознак вірусної інфекції слід одразу звернутися до свого сімейного лікаря. Протокол лікування ковіду пацієнтів зі злоякісними захворюваннями такий самий, як й інших пацієнтів.

— Чи може пневмонія перерости у рак легенів?

— Запальний процес у легенях — часте ускладнення коронавірусної інфекції. Як наслідок після одужання у людини на місці запалення спостерігається фіброз, коли тканина легень заміщується сполучною тканиною. Теоретично це може бути пусковим механізмом щодо виникнення онкологічної патології. Але ці процеси на сьогодні ще не вивчені.

— Останнім часом протипухлинний центр отримав чимало новітньої апаратури. Розкажіть про нові можливості закладу, освоєння сучасних методик лікування раку.

— За останні три роки протипухлинний центр радикально змінився — починаючи зі зміни зовнішнього вигляду фасадів, назви, статусу закладу, завершуючи модернізацією матеріально-технічної бази для діагностики та лікування. Ми є лідерами в малоінвазивній хірургії органів черевної порожнини та ЛОР-органів, жіночих статевих органів. Хірургічне лікування пацієнтів виконуємо у надсучасних операційних з використанням висококласного хірургічного й анестезіологічного обладнання. Цього року модернізували та удосконалили обладнання для променевої терапії. Використовуємо сучасну діагностичну апаратуру експертного класу: ультразвукову, комп’ютерну томографію, ендоскопічну для обстеження шлунково-кишкового тракту, цифрову рентгенографію та рентгеноскопію, радіоізотопну діагностику, амбулаторні черезшкірні біопсії щитоподібної залози, органів черевної порожнини, передміхурової залози тощо. У модернізованій клінічній лабораторії виконуються всі види досліджень біологічних матеріалів.
Пацієнти, які лікуються у стаціонарних відділеннях, забезпечені багатьма необхідними медикаментами та виробами медичного призначення, тому лікування є доступним для всіх.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую