ye-logo.v1.2

Колективний імунітет чи дія обмежувальних заходів: чому знижується кількість хворих на COVID-19

Здоров'я 1061
На Хмельниччині зменшується кількість хворих на коронавірусну інфекцію
На Хмельниччині зменшується кількість хворих на коронавірусну інфекцію. Фото: pixabay.com

Посадовці пояснили ймовірні причини спаду.

На Хмельниччині пік захворюваності на коронавірусну інфекцію спостерігався у жовтні-листопаді минулого року. Про це під час брифінгу сьогодні, 5 січня, повідомив керівник регіонального штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з коронавірусною інфекцією, Юрій Корева.

«Наприклад, у листопаді на території області захворіло 12 700 осіб, в грудні зафіксували 8 300 випадків. Про спад захворюваності рано говорити, логічно сказати - стабілізувалась ситуація. За тим аналізом, який ми здійснюємо, пов’язано це із дієвістю тих заходів, в тому числі карантину вихідного дня, які діяли більше ніж місяць. Це фактично і вплинуло на ріст завоювання», - зазначив Юрій Корева.

За його словами, зменшилась в області й кількість госпіталізованих хворих із COVID-19. Так в листопаді в середньому в лікарні з таким діагнозом було 980 пацієнтів, а на кінець грудня вже 777.

Разом з тим заступник Хмельницького міського голови Роман Примуш під час брифінгу розповів, що у місті Хмельницькому іде спад захворюваність на  COVID-19.

«Які причини того, сказати складно. Тут багато факторів впливають на рівень захворюваності. Певним чином обмежувальні заходи дають свій ефект, але основна причина, думаю, це формування колективного імунітету. Велика кількість мешканців міста уже перехворіли. Є й людські фактори. Напередодні свят знизилась кількість людей, які звертаються на тестування. Різні тому причини. Можливо громадяни просто не хочуть, щоб в них був офіційно зафіксований  COVID-19, і, маючи навіть ознаки хвороби, не звертаються до лікаря», - каже Роман Борисович.

Додає, що основний фактор, який вказує на спад – кількість важких хворих, які перебувають у лікарнях. Зараз у медзакладах Хмельницького з  COVID-19 162 пацієнти, минулого тижня їх було 172, а на цей же період листопада  276.

«Якщо порівняємо ситуацію із захворюваністю, яка була в листопаді і яка є зараз, то дійсно, показники демонструють, що ситуація стабілізується. За минулий тиждень у місті підтвердили 244 випадки  COVID-19, за тиждень до того було 220, а на початку листопада було 649 хворих», - каже керівник. 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую