ye-logo.v1.2

Щеплення від COVID-19 на Хмельниччині: де не працюватимуть мобільні бригади з вакцинації

Здоров'я 1650
Вакцинація має стартувати у лютому
Вакцинація має стартувати у лютому. Фото: pixabay.com

Людей вакцинуватимуть на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги. Проте, не на всіх.

В Україні наприкінці минулого тижня оприлюднили план безкоштовної вакцинації від COVID-19 на 2021-2022 роки. Здійснюватимуть її мобільні бригади на тимчасових пунктах щеплень та на пунктах щеплень в закладах первинної медичної допомоги. Як розповіла заступник директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Тетяна Косовська, бригади пройдуть навчання і працюватимуть стабільно упродовж усіх двох років.

«До складу бригади має увійти лікар, два працівники середнього медичного персоналу та реєстратор. Мобільні бригади щеплюватимуть до 100 осіб у робочий день. П’ятиденний запас вакцини доставлять на обласну базу спецмедпостачання. Щодня кожен заклад охорони здоров'я отримуватиме вакцину і має її використати упродовж п’яти годин після отримання », - зазначила Тетяна Косовська.

За її словами, в області затверджений склад 26 мобільних бригад. Департамент охорони здоров'я Хмельницької ОДА пропонував значно більшу кількість бригад, оскільки на Хмельниччині функціонує 32 центри первинної медико-санітарної допомоги, на базі який і робитимуть щеплення.

«МОЗ нас обмежило і наполягало на кількості 10 бригад. Але нас дослухались і дозволили роботу 26 бригад. Не будуть вакцинувати  у Сатанівському, Наркевицькому, Війтовецькому, Смотрицькому, Гуменецькому, Меджибізькому, Чорноострівському та Шепетівському міському центрах ПМСД,  де обслуговують найменшу кількість жителів. Водночас у Хмельницькому  надали дозвіл двом міським центрам ПМСД мати дві мобільні бригади. Таким чином в області функціонуватиме 26 мобільних бригад», - додала керівниця.

За попередньою інформацією, вакцинація в Україні має стартувати із середини лютого. З огляду на обмежену доступність вакцини, кампанія буде проведена за послідовними п’ятьма етапам. Першими вакцину отримає персонал стаціонарних  закладів, які працюють із хворими на  COVID-19, персонал та підопічні закладів соціального захисту. На цьому етапі щеплення буду проводити приблизно три місяці.

Читайте також: В Україні за два роки планують вакцинувати 50 відсотків населення

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую