ye-logo.v1.2

В Україні за два роки планують вакцинувати 50 відсотків населення

Здоров'я 632 1
Європейські країни уже розпочали вакцинацію
Європейські країни уже розпочали вакцинацію. Фото: pixabay.com

Вакцинацію проводитимуть у декілька етапів.

Наприкінці минулого року Міністерство охорони здоров'я затвердило дорожню карту з впровадження вакцини від Covid-19 та проведення масової вакцинації. Як повідомив керівник Хмельницького обласного оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації  Юрій Корева, у цій карті вказано, що протягом 2021 та 2022 років мають охопити вакцинацією не менше 50% населення країни.

В Україні громадян вакцинуватимуть безкоштовно у декілька етапів: 

Перший етап - вакцинація медиків та персоналу закладів охорони здоров'я, які надають допомогу хворим на Covid-19; підопічні в інтернатних закладах, будинках людей полого віку та працівники цих закладів; військові, які беруть участь в Операції об'єднаних сил на Сходів.

Другий етап - вакцинація медичних працівників та людей від 80 років.

Третій етап – вакцинація громадян віком від 65 до 79 років; працівників ДСНС, поліції, Нацгвардії, СБУ, ЗСУ; вчителів і працівників сфери освіти.

Четвертий етап – вакцинація українців віком від 60 до 65 років та дорослих від 18 до 59 років із супутніми захворюваннями, які можуть дати ускладнення при Covid-19.

П'ятий етап - вакцинація решти категорій населення, які не входять до вищеперерахованих.

«Дорожня карта визначає початок вакцинації за наявності в Україні зареєстрованих препаратів. Зважаючи на обмежену кількість вакцини для нашої держави, на першому етапі вакцинація триватиме до трьох місяців», - додав керівник обласного штабу Юрій Корева.

За його словами, вводити препарат будуть на пунктах щеплення, які працюють в закладах охорони здоров'я. Також функціонуватимуть мобільні бригади, які за потреби вакцинуватимуть вдома.

«Додаткових медичних закупівель для проведення першого етапу вакцинації в області непотрібно. Разом з тим, при проведені решти етапів і збільшенні кількості людей, яких потрібно буде вакцинувати, додатково придбаємо холодильне обладнання для препарату», - зазначає керівник штабу.

 Читайте також: Вакцинація від Covid-19 в Україні: коли і яким препаратом можуть робити щеплення

Коментарі:

Віталій Українець 15.01.2021 06:58

викликає сумнів якість CinoVak який має тільки 53% ефективності !

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую