ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Спалах ротавірусної інфекції в Ярмолинцях: інформацію спростовують

Здоров'я 3100
Наразі в громаді зафіксовано чотири підозри на ротавірусну інфекцію
Наразі в громаді зафіксовано чотири підозри на ротавірусну інфекцію. Фото: ілюстративне з архіву

Інфікування підозрюють у декількох дітей.

Сьогодні, четвертого лютого, у деяких ЗМІ з’явилася інформація про спалах ротавірусної інфекції в Ярмолинцях. Як повідомляють видання, близько двох сотень дітей не з’явилося на навчання в одній з місцевих шкіл, а до сімейних лікарів продовжують звертатися люди зі скаргами на стан здоров'я.

Водночас сайту «Є» голова Ярмолинецької селищної громади Андрій Шутяк розповів, що поширена інформація про спалах інфекції не відповідає дійсності. За його словами, наразі у місцевій лікарні перебуває 14 дітей та близько десяти дорослих із підозрою на ротавірус. Однак всі вони потрапили на лікування в різний час та не пов’язані між собою одним навчальним закладом.

Крім того, завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Федак повідомила, що станом на сьогодні зареєстровано чотири підозри на ротавірусну інфекцію на Ярмолинеччині. По цих випадках розслідування триває і проводяться відповідні заходи. Однак про спалах мова не йде.

«Це підозри, вони лабораторно не підтверджені. Два з них зафіксовані у Ярмолинецькому закладі загальної середньої освіти і два випадки у ДНЗ «Калинка», - говорить Тетяна Юріївна. - Спалах – це якщо в організованому колективі, в навчальному закладі виявлено три випадки і більше. Зараз такого немає. А ті випадки, які були вчора-позавчора, – це не ротавірусна, а вірусна кишкова інфекція. Вона немає ніякого відношення до ротавірусної інфекції».

Читайте також: Лабораторні будні: як досліджують тести на коронавірус (ФОТОРЕПОРТАЖ).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Робота для вас

  Так  Ні, дякую