ye-logo.v1.2

Як записатися на вакцинацію від коронавірусу

Здоров'я 2229
Вакцинація є добровільної та безоплатною
Вакцинація є добровільної та безоплатною. Фото: ілюстративне pixabay.com

Запис на щеплення відбувається кількома способами.

В Україні триває перший етап вакцинації від COVID-19, під час якого щеплення отримають медики, які працюють із хворими на коронавірус, мешканці закладів для літніх людей та військовослужбовці, які виконують бойові завдання у складі Операції об’єднаних сил. На Хмельниччині під час першої хвилі планують вакцинувати понад 2 520 мешканців області.

Водночас з початку березня стартував запис українців до списку очікування на вакцинацію від COVID-19. Записатися на щеплення може кожен охочий. Зробити можна це кількома способами: через застосунок або портал «Дія», контакт-центр МОЗ з питань COVID-19, або ж у центрі ПМСД, в якому ви обслуговуєтеся, чи безпосередньо у свого сімейного лікарня. Про це сайту «Є» розповіла заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Тетяна Косовська.

«Для запису на вакцинацію можливо декілька варіантів. Найбільш оптимальний варіант – звернутися до власного сімейного лікаря. Тому що навіть система «Дія» передбачає передачу інформації про те, що така людина хоче щеплюватися, до центру ПМСД відповідно до її місця проживання, - говорить Тетяна Петрівна. - Крім того, ми маємо «гарячу лінію» при Хмельницькому обласному центрі громадського здоров’я. Тому ми не виключаємо, якщо до нас будуть звертатися люди, ми будемо приймати відомості та передавати їх до територіальних центрів ПМСД».

Як зазначають у МОЗ, коли настане етап вакцинації групи, до якої ви належите, з вами зв’яжуться та запропонують обрати конкретну дату та час щеплення.

На вакцинацію не потрібно записуватися працівникам сфери охорони здоров'я, освіти, соціальної сфери; працівникам та мешканцям спеціалізованих закладів типу інтернатів чи будинків для літніх людей; військовослужбовцям; працівникам критично важливих структур державної безпеки (включно з МВС, Нацполіцією, Нацгвардією, ДСНС, Державною прикордонною службою й СБУ). Роботодавці або керівники цих установ проінформують їх про можливість та дати щеплення.

Як записатися на вакцинування:

Через портал «Дія»

Зайти на портал Дія можна за допомогою КЕП (електронного ключа, наприклад, податкової) чи BankID.

  1. Перейдіть у розділ «Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19».
  2. Зазначте сферу діяльності.
  3. Оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися.
  4. Очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.

Через застосунок «Дія»

Щоб зареєструватися через смартфон, потрібно завантажити мобільний застосунок «Дія 2.0» та авторизуватися в ньому через Приват24, Monobank або BankID НБУ.

  1. Зайдіть у розділ «Послуги», де потрібно обрати «Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19».
  2. Зазначте сферу діяльності.
  3. Оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися.
  4. Перевірте свій номер телефону.
  5. Очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.

Через контакт-центр МОЗ

  1. Зателефонуйте на номер: 0 800 60 20 19.
  2. Надайте оператору свої дані: потрібно вказати pеєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код) або серію та номер паспорта.
  3. Оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися.
  4. Очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.

Також ви можете зв’язатися із своїм сімейним лікарем, або ж центром ПМСД за вашим місцем проживання, щоб вас внесли до списку очікування на вакцинацію.

Крім того, якщо у вас виникли додаткові питання щодо вакцинації проти COVID-19, відповіді на них жителі області можуть отримати у комунікаційному центрі, який діє при «Хмельницькому обласному центрі громадського здоров’я». Спеціалісти приймають дзвінки щодня (окрім вихідних та святкових днів) з 10:00 до 13:00 за телефоном (0382) 65-22-93.

Нагадаємо, планується, що вакцинація проти COVID-19 в Україні відбуватиметься в п’ять етапів:

  • На першому етапі вакцинуватимуть медиків, які працюють із пацієнтами з COVID-19, персонал та мешканців закладів для літніх людей, військовослужбовців на фронті.
  • На другому етапі вакцинуватимуть решту медичних працівників, людей віком 80+ та соціальних працівників.
  • На третьому етапі вакцинуватимуть людей віком 65-79 років, працівників критично важливих структур державної безпеки, працівників сфери освіти.
  • На четвертому етапі вакцинуватимуть людей віком 60-64 роки, людей з хронічними захворюваннями, людей, які працюють та відбувають покарання в місцях обмеження волі.
  • На п’ятому етапі вакцинуватимуть решту дорослого населення України.

Наразі на Хмельниччині триває вакцинація медиків, які надають допомогу хворим із коронавірусом. Щеплення медпрацівників роблять індійською вакцинию Oxford/AstraZeneca (Covishield). В область її було завезено 18 тисяч 300 доз. Цієї кількості достатньо, щоб щепити 9 тисяч 150 осіб, тобто по дві ін’єкції для кожної людини. А от підопічних будинків-інтернатів щеплюватимуть вакциною виробництва американської фармацевтичної компанії «Pfizer». Однак її поставку в Україні ще очікують.

До теми: У Хмельницькій інфекційній лікарні розповіли про побічні ефекти у вакцинованих працівників.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую