ye-logo.v1.2

У Хмельницькій інфекційній лікарні розповіли про побічні ефекти у вакцинованих працівників

Здоров'я 5211
Першими щеплювали працівників Хмельницької міської лікарні
Першими щеплювали працівників Хмельницької міської лікарні. Фото: ілюстративне з архіву

Ускладнень після щеплень зафіксовано не було.

На Хмельниччині триває вакцинація медиків, які надають допомогу хворим із коронавірусом. Наразі продовжують щеплювати працівників «ковідних» відділень в обласному центрі. Серед закладів, які підпадають під перший етап вакцинації, - Хмельницька інфекційна лікарня. Станом на вчора, друге березня, щеплення там отримали сто працівників.

За словами директорки закладу Оксани Піддубної, ускладнень після вакцинації у медиків зафіксовано не було, а от побічні реакції спостерігалися у близько 40% вакцинованих.

«Реакції після вакцинації – це нормальне явище, їх варто відрізняти від ускладнень. Практично всі вакцини мають конкретний відсоток побічних реакцій. Якщо говорити про вакцину, якою ми вакцинувалися, це 40% можливих побічних реакцій. І десь в приблизно у 40% були такі реакції, - говорить директорка інфекційної лікарні. – Було підвищення температури тіла. Особисто в мене і в більшості моїх колег це сталося на наступний день. У мене температура підвищилася до 37,8. Був біль в місці ін’єкції і головний біль. Але після прийому парацетамолу чи німесилу, що рекомендовано в інструкції, ці явища у всіх пройшли».

Загалом у Хмельницькій інфекційні лікарні працює 280 осіб. Як розповіла Оксана Піддубна, перед щепленням майже всім проводили тести, аби визначити наявність антитіл до Covid-19. Не вакцинували тих, в кого їх рівень був високий, хто хворіє зараз різними захворюваннями, а також людей із протипоказаннями.

«Ми до цього готувалися, вивчали ринок вакцин на професійному рівні. У нас медпрацівники свідомі. Лікарі, середній і наймолодший медперсонал розуміли, що будемо щеплюватися. Розуміємо, що краще захист з меншою ефективністю, ніж взагалі його не мати, - додає вона. - Нас готували до того, що ми отримаємо вакцину одного виробника. Потім нам ніби давали вибір та чи інша вакцина. Ми заповнювали таблиці, списки. У результаті зрозуміли, що буде вакцина зовсім інша, але теж сучасна. Хоча з меншою ефективністю. Ми знову ж таки вирішили щеплюватися».

Також Оксана Піддубна розповіла, що в області зростає необхідність госпіталізації молодих людей та середнього віку, а не лише літніх, як було раніше. Крім того, зростає кількість важких хворих та змінюється перебіг захворювання: виникає більше ускладнень, а хворі важче піддаються лікуванню.

До теми: Коли Хмельниччина може перейти у «помаранчеву» зону карантину.

Нагадаємо, на Хмельниниччину було завезено 18 300 доз індійської вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield). Цієї кількості достатньо, щоб щепити 9 тисяч 150 осіб, тобто по дві ін’єкції для кожної людини. На першому етапі вакцинації буде щеплено 2 520 мешканців нашої області: 892 медики, які працюють із коронавірусом, і 1 374 працівників та мешканців інтернатів для літніх людей.

Саме вакциною «AstraZeneca» наразі щеплюють працівників лікарень. А от підопічних будинків-інтернатів щеплюватимуть вакциною виробництва американської фармацевтичної компанії «Pfizer». Однак її поставку в Україні ще очікують.

Читайте також: Як почувають себе хмельницькі медики, які першими вакцинувалися від коронавірусу.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую