Гаряча тема:
- Війна
У Хмельницькій інфекційній лікарні розповіли про побічні ефекти у вакцинованих працівників

Ускладнень після щеплень зафіксовано не було.
На Хмельниччині триває вакцинація медиків, які надають допомогу хворим із коронавірусом. Наразі продовжують щеплювати працівників «ковідних» відділень в обласному центрі. Серед закладів, які підпадають під перший етап вакцинації, - Хмельницька інфекційна лікарня. Станом на вчора, друге березня, щеплення там отримали сто працівників.
За словами директорки закладу Оксани Піддубної, ускладнень після вакцинації у медиків зафіксовано не було, а от побічні реакції спостерігалися у близько 40% вакцинованих.
«Реакції після вакцинації – це нормальне явище, їх варто відрізняти від ускладнень. Практично всі вакцини мають конкретний відсоток побічних реакцій. Якщо говорити про вакцину, якою ми вакцинувалися, це 40% можливих побічних реакцій. І десь в приблизно у 40% були такі реакції, - говорить директорка інфекційної лікарні. – Було підвищення температури тіла. Особисто в мене і в більшості моїх колег це сталося на наступний день. У мене температура підвищилася до 37,8. Був біль в місці ін’єкції і головний біль. Але після прийому парацетамолу чи німесилу, що рекомендовано в інструкції, ці явища у всіх пройшли».
Загалом у Хмельницькій інфекційні лікарні працює 280 осіб. Як розповіла Оксана Піддубна, перед щепленням майже всім проводили тести, аби визначити наявність антитіл до Covid-19. Не вакцинували тих, в кого їх рівень був високий, хто хворіє зараз різними захворюваннями, а також людей із протипоказаннями.
«Ми до цього готувалися, вивчали ринок вакцин на професійному рівні. У нас медпрацівники свідомі. Лікарі, середній і наймолодший медперсонал розуміли, що будемо щеплюватися. Розуміємо, що краще захист з меншою ефективністю, ніж взагалі його не мати, - додає вона. - Нас готували до того, що ми отримаємо вакцину одного виробника. Потім нам ніби давали вибір та чи інша вакцина. Ми заповнювали таблиці, списки. У результаті зрозуміли, що буде вакцина зовсім інша, але теж сучасна. Хоча з меншою ефективністю. Ми знову ж таки вирішили щеплюватися».
Також Оксана Піддубна розповіла, що в області зростає необхідність госпіталізації молодих людей та середнього віку, а не лише літніх, як було раніше. Крім того, зростає кількість важких хворих та змінюється перебіг захворювання: виникає більше ускладнень, а хворі важче піддаються лікуванню.
До теми: Коли Хмельниччина може перейти у «помаранчеву» зону карантину.
Нагадаємо, на Хмельниниччину було завезено 18 300 доз індійської вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield). Цієї кількості достатньо, щоб щепити 9 тисяч 150 осіб, тобто по дві ін’єкції для кожної людини. На першому етапі вакцинації буде щеплено 2 520 мешканців нашої області: 892 медики, які працюють із коронавірусом, і 1 374 працівників та мешканців інтернатів для літніх людей.
Саме вакциною «AstraZeneca» наразі щеплюють працівників лікарень. А от підопічних будинків-інтернатів щеплюватимуть вакциною виробництва американської фармацевтичної компанії «Pfizer». Однак її поставку в Україні ще очікують.
Читайте також: Як почувають себе хмельницькі медики, які першими вакцинувалися від коронавірусу.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: