ye-logo.v1.2

На Хмельниччині від коронавірусу починають вакцинувати лікарів

Здоров'я 2070
Хмельниччина отримала 18 тисяч 300 доз вакцини від коронавірусу
Хмельниччина отримала 18 тисяч 300 доз вакцини від коронавірусу. Фото: з фейсбуку Сергія Гамалія

Перші щеплення зроблять медикам Хмельницької міської лікарні.

Хмельниччина отримала понад 18 тисяч доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield). І вже сьогодні, 25 лютого, місцевим медикам почнуть робити перші щеплення від коронавірусу. Про це вранці повідомив на своїй сторінці у фейсбуці голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій.

За його словами, на обласну базу спецмедпостачання прибуло 18 тисяч 300 доз вакцини Oxford/AstraZeneca (Covishield). Цієї кількості достатньо, щоб щепити 9 тисяч 150 осіб (тобто по дві ін’єкції для кожної людини — авт.)

«Сьогодні першими вакцинують майже три десятки працівників медзакладів, які лікують хворих на COVID-19. Вакцина розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією «AstraZeneca». Її схвалено ВООЗ і вже використовують у Великій Британії, Європейському Союзі та Індії», — зазначив Сергій Гамалій.

У пресслужбі Хмельницької облдержадміністрації кореспондентам сайту «Є» додали, що перші щеплення від коронавірусу зроблять працівникам Хмельницької міської лікарні.

Нагадаємо, в Україну 23 лютого прибуло 500 тисяч доз індійської вакцини від коронавірусу Covishield. Наступного дня вони вирушили у різні регіони України.

Заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів, що спершу робитимуть щеплення працівникам медзакладів, у яких лікують пацієнтів з COVID-19. Далі — решту лікарів та військових у зоні проведення Операції об’єднаних сил. Опісля розпочнеться другий етап кампанії щеплення, під який підпадають українці старше 80 років. Вакцинація є виключно добровільною.

«За попередньою інформацією, 38 відсотків медиків відмовилися від вакцинації. Але потрібно враховувати, що частина з них перехворіла на коронавірус і має до нього набутий імунітет. У таких випадках рекомендується відтермінувати щеплення на шість місяців, — пояснює Віктор Ляшко. — Раніше планувалося, що лікарі отримуватимуть щеплення вакциною Pfizer, але Україна все ще її не отримала. Тому поки використовуватимемо Covishield».

Також нагадаємо, що вакцину Covishield виробляють в Інституті сироватки крові Індії. Рекомендацію до її використання Всесвітня організація охорони здоров’я затвердила 15 лютого, а в Україні її зареєстрували — 22 лютого.

Проте Covishield не є розробкою індійських науковців. Вона є аналогом вакцини Oxford/AstraZeneca, яку створили науковці Оксфордського університету спільно зі шведсько-британською компанією «AstraZeneca». Тому фактично вакцина одна й та ж, але має різних виробників.

У порівнянні з вакциною Pfizer, яку потрібно зберігати при температурі -70 градусів, перевага Oxford/AstraZeneca (Covishield) полягає у тому, що вона не вимагає наднизьких температур. Термін її придатності становить шість місяців при температурі зберігання від +2 до +8 градусів.

У Всесвітній організації охорони здоров’я ефективність цієї вакцини раніше оцінили у понад 63 відсотки. Але дослідження, опубліковані британським медичним журналом «The Lancet», показують, що її ефективність може сягати понад 90 відсотків.

Серед побічних ефектів цієї вакцини називають чутливість, біль, свербіж, набряк або синці на ділянці, де була зроблена ін’єкція. Часто фіксувалися випадки поганого самопочуття, втоми, ознобу або відчуття гарячки, головний біль, нудота, біль у суглобах або м’язах. Також поширеними побічними ефектами були лихоманка, блювота й симптоми характерні для грипу: висока температура, біль у горлі, нежить, кашель.

Також нагадаємо, що 30 січня міністр охорони здоров’я Максим Стапанов заявив, що Україна отримає першу партію вакцини Pfizer всередині лютого. Однак зрештою дата її постачання була перенесена. Міністр пояснив це «логістичними та бюрократичними проблеми».

Читайте також: На Хмельниччині фіксують випадки повторного інфікування Covid-19

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую