ye-logo.v1.2

Черга зі сотень людей: репортаж з центрів вакцинації у Хмельницькому

Здоров'я 4540
Впродовж кількох останніх днів у Хмельницькому зросла кількість охочих вакцинуватися від коронавірусу
Впродовж кількох останніх днів у Хмельницькому зросла кількість охочих вакцинуватися від коронавірусу. Фото: автора

Додатковий центр масової вакцинації запрацював на залізничному вокзалі.

Сьогодні, 22 жовтня, у Хмельницькому збільшилася кількість центрів масової вакцинації. Новий відкрили у приміщенні залізничного вокзалу. Однією з причин такого рішення стало зростання охочих отримати щеплення від коронавірусу. Власне вже другий день, коли до центру вакцинації, розміщеному поблизу майдану Незалежності, стоять довжелезні черги. Тому сайт «Є» спробував з’ясувати можливі причини такого ажіотажу, графік роботи центру на залізничному вокзалі, якими препаратами там роблять щеплення та чи вистачає їх.

У Хмельницькому перший центр масової вакцинації розміщений у приміщенні обласної філії «Суспільного телебачення» на вулиці Володимирській, 92. Він працює щоденно: впродовж понеділка-п’ятниці з 09:00 до 15:00, а у суботу й неділю з 09:00 до 16:00. Переважно роблять ін’єкції американським препаратом Pfizer. Щеплення роблять без попереднього запису. Щоправда, якщо у вас досі немає угоди зі сімейним лікарем, потрібно взяти паспорт й ідентифікаційний код. Далі перед входом заповнити інформаційну згоду на проведення вакцинації.

Донедавна до центру вакцинації хоч і були черги охочих отримати щеплення від коронавірусу, але вони були не велелюдними й досить швидко зникали. Ситуація змінилася кілька днів тому. Сьогодні кореспонденти сайту «Є» завітали туди близько 9-ї ранку. Вже на той час черга простягалася до перехрестя вулиць Володимирської та Кам’янецької, а ще кілька десятків людей стояли в її кінці вниз по Кам’янецькій. Приблизно у ній стояло кілька сотень хмельничан.

Черга до центру вакцинації на Володимирській, 92 протягалася до вулиці Кам’янецької

Черга до центру вакцинації на Володимирській, 92 простягалася до вулиці Кам’янецької

Дехто каже, що займав місце ледь не о 8-й. Таким чином той, хто стояв всередину черги, міг зайти у центр вакцинації орієнтовно через півтори години. Крім того, хоча черга поступово просувалася вперед, приходили все нові охочі. Й навіть через дві години її довжина не зазнала суттєвих змін.

Хмельничани стояли у цій черзі спокійно, але не надто хотіли спілкуватися з пресою. Часто обмежувалися короткими зауваженнями. Мовляв, «вважаю вакцинацію важливою» або «не хочу робити щеплення, але змушений через роботу». Таку ситуацію ймовірно спричинило поєднання двох подій. По-перше, посилення карантинних обмежень, під які не підпадає вакциноване населення. По-друге, різке зростання захворюваності. 

Щодо змін, то раніше у центрі вакцинації на вулиці Володимирській перше щеплення від коронавірусу робили на першому поверсі, а повторне — на другому. Нині ж обидві групи людей стоять в єдиній черзі. Однак вона все ж досить швидко просувається, адже нині тут працює вдвічі-тричі більше медиків, ніж раніше.

Але, чи достатньо вакцин Pfizer, щоб задовольнити потребу такої кількості охочих? Про це сайт «Є» запитав у головної спеціалістки департаменту охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації Світлани Лукаш.

«Вакцин в області достатньо. Якщо ми бачили, що вони закінчуються у центрі масової вакцинації, підвозили нові партії. Тобто проблем зі щепленням хмельничан не виникало», — зазначила Світлана Лукаш.

Розклад роботи центру вакцинації на залізничному вокзалі

Цього ж дня запрацював додатковий центр вакцинації в приміщені залізничного вокзалу. Він розташований поблизу довідкової, що біля виходу на перон. Кореспонденти сайту «Є» завітали туди близько 11:40. На той час у черзі на вакцинацію стояло кілька десятків людей. Однак просувалася вона відносно повільно, адже всередині перебувало лише два медики: один займався записом, інший робив уколи.

Вони розповіли, що цей центр вакцинації працюватиме щоденно з 10-ї ранку до 15:30. Відвідувач може обрати, яким саме препаратом він хоче зробити щеплення. А саме: Pfizer, AstraZeneca чи CoronaVac. Також попередній запис не потрібен.

Хмельничани також стояли у відносно невеликій черзі до центру вакцинації в приміщені залізничного вокзалу

Хмельничани також стояли у відносно невеликій черзі до центру вакцинації в приміщені залізничного вокзалу

Читайте також: Нові правила перевезення пасажирів: репортаж з хмельницького залізничного вокзалу

Вакцинували й на продовольчому ринку

Черга на вакцинацію стояла й на території центрального продовольчого ринку. Щоправда, йдеться про його працівників, приватних підприємців і членів їх родин. Про це розповіла директорка Центрального продовольчого ринку ТОВ «ТСЦ «Кооператор» Наталія Ямборко.

За її словами, пункт вакцинації розмістили на першому поверсі адміністративної будівлі ринку на вулиці Соборній, 1. Для вакцинації працівників медиків сюди запрошують не вперше. На 22 жовтня вакцинуватися записалося приблизно 400 людей. Однак Наталія Петрівна припускає, що кількість охочих зросте до 500.

«Лікарі проводять щеплення Pfizer, AstraZeneca чи CoronaVac. Тобто людина має право вибрати, чим саме вакцинуватися, — розповідає Наталія Ямборко. — Ми вакцинуємо наших працівників і підприємців зі серпня. За цей час отримали щеплення близько півтори тисячі людей. Ми нікого не примушуємо. Звичайно є противники щеплень, але це одиниці».

Працівників і підприємців центрального продовольчого ринку вакцинували в його адміністративному приміщені

Працівників і підприємців центрального продовольчого ринку вакцинували в його адміністративному приміщені

Присутні не надто охоче відповідали на питання, чи дійсно добровільно вони вирішили вакцинуватися. Наприклад, хмельничан Сергій щеплення від коронавірусу вважає необхідним, адже «хвороба просто не мине». Натомість інший пан Сергій негативно ставиться до вакцинації та називає її «примусовою», але змушений зробити щеплення. За його словами, без нього він не зможе нікуди поїхати.

У Хмельницькому щеплення роблять не лише у центрах вакцинації

Нагадаємо, у місті наразі також працюють чотири постійні пункти щеплень і один тимчасовий. Щоправда, там вакцинують лише препаратами AstraZeneca та CoronaVac. У постійних пунктах записуватися на ін’єкцію від коронавірусу не потрібно. Однак попереднє узгодження з лікарем потрібне лише у тимчасовому пункті щеплень, який розташований на вулиці Курчатова, 1 (нещодавно перейменована на вулицю Романа Шухевича).

Отож, ці пункти щеплень у Хмельницькому працюють з понеділка по п’ятницю:

  • поліклініка №1 на вулиці Подільській, 64 з 9:00 до 12:00, телефон для довідок: 068 319 2583;
  • амбулаторія загальної практики сімейної медицини №2 на вулиці Повстанській, 36 з 9:00 до 12:00, телефон для довідок: 067 398 6402;
  • хмельницький міський центр первинної медико-санітарної допомоги №6 на вулиці Гречка, 12 з 9:00 до 12:00, телефон для довідок: 067 398 6326;
  • амбулаторія загальної практики сімейної медицини №4 на вулиці Залізняка, 14 з 9:00 до 12:00, телефон для довідок: 068 266-57-42;
  • амбулаторія загальної практики сімейної медицини №3 на вулиці Курчатова, 1, телефон для довідок: 068 319 3123.

Оновлено. Впродовж цих вихідних, 23-24 жовтня, пункти й центри вакцинації у Хмельницькому працюватимуть за дещо зміненими графіками. Наприклад, роботу центру масової вакцинації на вулиці Володимирській продовжили до 17-ї години. Крім того, на речовому ринку впродовж цих суботи та неділі прийматиме відвідувачів центр щеплення.

Читайте також: Чи повернуться у понеділок за парти школярі Хмельницького

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую