ye-logo.v1.2

Нові правила перевезення пасажирів: репортаж з хмельницького залізничного вокзалу

Суспільство 10622

Додаткові карантинні обмеження поки стосуються міжобласного сполучення.

Сьогодні, 21 жовтня, в Україні почали діяти нові карантинні обмеження. Тепер, щоб поїхати в іншу область потягом чи автобусом, пасажирам недостатньо мати квитки. Під час посадки у них перевіряють наявність документів, які підтверджують проходження вакцинації від коронавірусу. У випадку відсутності щеплення потрібні негативний тест або довідка про одужання від COVID-19. Щоб дізнатися, як на практиці діють нові правила та як до них ставляться люди, кореспонденти сайту «Є» вранці завітали на хмельницький залізничний вокзал.

О 08:36 ранку на вокзал приїздив потяг №21 Харків-Трускавець. Під час оголошення його прибуття з гучномовця пасажирів закликали підготувати не лише білети, а й COVID-сертифікати та документи, які підтверджують проходження вакцинації, негативний тест чи одужання.

Посадка проходила спокійно, але дещо довше, ніж зазвичай, бо провідникам потрібно було перевіряти додаткові документи. Нікому ж з пасажирів не відмовили у проїзді. Як розповіла одна з провідниць потяга №21 Харків-Трускавець, поки що подібних проблем не було. За її словами, якщо у пасажира немає необхідних документів, він може зробити експрес-тест на коронавірус у приміщенні вокзалу.

Під час посадки на потяг провідники перевіряють у людей не лише наявність білетів, а й документів, які підтверджують проходження вакцинації, негативні тести та одужання від хвороби. Фото: Артема Баландіна

Під час посадки на потяг провідники перевіряють у людей не лише наявність білетів, а й документів, які підтверджують проходження вакцинації, негативні тести та одужання від хвороби. Фото: Артема Баландіна

Щоправда, наразі не потрібно на це розраховувати, якщо ви завітали у хмельницький залізничний вокзал. Там поки не проводять експрес-тести. Таку відповідь кореспонденти сайту «Є» отримали, звернувсь у довідкову.

За інформацією пресслужби АТ «Укрзалізниця», нині пункти експрес-тестування працюють на десяти залізничних вокзалах країни: Київ, Львів, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Мукачево, Кривий Ріг, Вінниця та Полтава (станція Полтава-Київська). Для пасажирів, які мають квитки, таке медичне дослідження коштуватиме 350 гривень. Крім того, у вокзалах Києва, Львова, Харкова, Одеси й Дніпра відсьогодні починають працювати пункти безплатної вакцинації.

Як ставляться люди до нових правил перевезення

Пані Наталія з донькою Христиною очікували на прибуття потяга №21 Харків-Трускавець. В обох є COVID-сертифікати. Жінка показує свій: у неї він у паперовій формі, а у її доньки — в електронній, у мобільному застосунку «Дія».

«Ми підтримуємо такі карантинні обмеження, — додає Христина. — Думаю, що це вплине на зменшення рівня смертності, адже вакцинація допомагає легше переносити коронавірус».

Пані Наталія має COVID-сертифікат у паперовій формі, а її донька Христина у електронній. Фото: Артема Баландіна

Пані Наталія має COVID-сертифікат у паперовій формі, а її донька Христина у електронній. Фото: Артема Баландіна

Пан Станіслав теж чекає на потяг і має необхідні документи. Він переконаний, якщо існує певна вимога — її потрібно виконувати: «Це може бути незручно, але мусимо її дотримуватися. Я працюю за кордоном. Якщо там прийняли якесь правило, його виконують».

Натомість хмельничанин Юрій каже, що поки немає необхідних документів. Нині він нікуди не їде, а лише проводжає на потяг свою дівчину. У неї ж є COVID-сертифікат. Особисто невдовзі планує вакцинуватися, адже бачить, що лікарні завантажені хворими.

«Вважаю, що трішки потрібно обмежувати людей, які не хочуть вакцинуватися. Хоча мені важко сказати, як до цього ставлюся, бо це неоднозначна ситуація. У будь-якому випадку потрібно щось робити, адже захворюваність зростає», — поділився Юрій.

Пан Юрій планує невдовзі вакцинуватися від коронавірусу, адже нині зростає рівень захворюваності. Фото: Артема Баландіна

Пан Юрій планує невдовзі вакцинуватися від коронавірусу, адже нині зростає рівень захворюваності. Фото: Артема Баландіна

Пані Вероніка також поки нікуди не їде, а лише «зустрічає з потяга». Хмельничанка каже, що має неоднозначне ставлення до нових вимог.

«Якби це дійсно захищало людей від вірусу, який так і так поширюється, то добре. Але з іншого боку — це лише обмежує людей у їх вільному виборі та пересуванні. Вважаю, що це неправильно. Звісно розумію, якщо немає необхідних документів, то не варто сідати в потяг, бо це марна витрата свого часу та коштів. Як подорожувати? Певно пішки ходитимемо між областями», — поділилася пані Вероніка.

А пан Артур позитивно ставиться до карантинних обмежень. За його словами, люди повинні їх дотримуватися: вакцинуватися або хоча б носити захисні маски.

Нагадаємо, нові правила карантину стосуються лише міжрегіональних перевезень усіма видами громадського транспорту. Щоб потрапити в іншу область, пасажир повинен мати, наприклад, COVID-сертифікат. Найперше він має підтверджувати проходження вакцинації. Для «жовтої» зони карантину, а відповідно й «помаранчевої», достатньо хоча б одного щеплення. Але на території «червоної» зони необхідно отримати вже дві ін’єкції.

Натомість для невакцинованого населення потрібно мати або негативний тест на коронавірус, проведений не пізніше як за 72 години до поїздки, або довідку про нещодавнє одужання від коронавірусу (не пізніше як шість місяців).

Станом на 21 жовтня більшість областей України, зокрема Хмельниччина, перебувають у «помаранчевій» зоні карантину. А у «червоній» — Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Одеська й Херсонська.

До теми: На Хмельниччині посилюють карантин: які додаткові обмеження запровадили

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую