ye-logo.v1.2

Як допомогти легеням відновитися після коронавірусу: поради лікаря

Здоров'я 3494
Реабілітація після коронавірусу може бути досить тривалою, каже лікар
Реабілітація після коронавірусу може бути досить тривалою, каже лікар. Фото: ілюстративне pixabay.com

Лікар-пульмонолог розповів, що варто робити для відновлення після хвороби, а які дихальні вправи можуть зашкодити легеням та призвести до ускладнень.

Реабілітація після коронавірусу може бути досить тривалою. Для відновлення організму необхідно займатися лікувальною фізкультурою, нормально харчуватися та виконувати певні дихальні вправи, які підбирає лікар. А для того, щоб захиститися від важкого перебігу хвороби та уберегти легені від ураження, медик радить вакцинуватися.

«У хворих на коронавірус страждають всі внутрішні органи. Через ураження легень кисень не потрапляє до тканин організму в достатній кількості. Негативний вплив поширюється на головний мозок, міокард, нирки та інші органи. І навіть після одужання людина може тривалий час відчувати ускладнення під час дихання», — розповідає завідувач пульмонологічного відділення обласної лікарні, заслужений лікар України, кандидат медичних наук, лікар-пульмонолог вищої категорії Анатолій Алешко.

У народі поширеним способом реабілітації є надування повітряних кульок. Лікар розповідає, що після коронавірусу легені стають менш еластичними, тому не варто таким чином створювати для них додаткове навантаження. Він рекомендує виконувати дихальну гімнастику з обережністю і на свіжому повітрі. Крім того, тальк, який міститься всередині повітряних кульок, може призвести до ускладнень.

«На практиці буває, що люди, у яких під рукою немає кульок, намагаються надувати камери від велосипеда. Такі вправи можуть закінчитися розривом в легенях», — каже лікар.

За словами Анатолія Алешко, для дихальних вправ існує спеціальний апарат – дихальний тренажер Фролова. Його можна придбати в аптеці. Під час використання апарата створюється вібрація, яка здійснює масаж бронхів. Цей прилад є безпечнішим та ефективнішим, ніж повітряні кульки.

«Часто хворих на коронавірус кладуть на живіт. Це необхідно для того, щоб повітря краще проникало у задні відділи легень, які при лежанні на спині не отримують достатньо кисню. Проте не варто зловживати цим методом. Максимальний час – 30-40 хвилин. А у людей з певними патологіями він може спричинити ускладнення дихання», — пояснює пульмонолог.

Анатолій Алешко також розповів, що часто люди вдаються до народної медицини та додають у свій раціон борсуковий жир. Однак, зазначає, цього робити не варто. Всупереч стереотипам щодо його лікувальних властивостей при легеневих хворобах, він погано ферментується та не засвоюється. Під час реабілітації після коронавірусу достатньо повноцінного харчування.

Читайте також: Новий штам коронавірусу «Омікрон», або Якими є можливі сценарії пандемії COVID-19

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую