ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Реєстрація новонароджених в умовах воєнного стану: процедуру спростили

Здоров'я 1709
Зареєструвати народження дитини можна, навіть якщо пологи відбулися поза межами медзакладу
Зареєструвати народження дитини можна, навіть якщо пологи відбулися поза межами медзакладу. Фото: ілюстративне pixabay.com

Документи зможуть видавати усі медпрацівники, які були присутні під час пологів або проводили перший огляд.

Міністерство охорони здоров’я України затверджено наказ, який стосується реєстрації новонароджених в умовах воєнного стану. Це дозволило зареєструвати народження дитини, якщо пологи відбулися поза межами медзакладу.

За інформацією пресслужби МОЗ, у такому разі документ про народження дитини у формі медичного свідоцтва про народження (за формою 103/о) зможуть видавати медичні працівники, які були присутні під час пологів або проводили перший огляд новонародженого. Відтак усім медзакладам рекомендують забезпечити своїх працівників відповідними бланками.

Якщо ж медпрацівник не зможе видати породіллі свідоцтво про народження за формою 103/о, він може виписати довідку довільної форми у двох екземплярах. Один передається матері, а другий — на зберігання до медзакладу.

«Отримати свідоцтво про народження можна й за особистим зверненням породіллі до закладу охорони здоров’я. Зі собою варто мати медичні документи щодо спостереження вагітності або бути зареєстрованою в електронній системі охорони здоров’я, де містяться медичні записи про вагітність», — зазначили у пресслужбі МОЗ.

Читайте також: Уряд звільнив від сплати податків частину українських підприємців

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую