ye-logo.v1.2

Зросла кількість людей, які захворіли на ботулізм, повечерявши разом

Здоров'я 3443
Жінка перебуває у важкому стані
Жінка перебуває у важкому стані. Фото: ілюстративне pixabay.com

Тепер цей випадок класифікують як «сімейний осередок з трьома потерпілими».

Днями у Хмельницькому зафіксували випадок ботулізму. Як раніше розповідали в обласному центрі контролю та профілактики хвороб, постраждали одразу двоє людей. Чоловіки повечеряли в`яленою рибою домашнього приготування і невдовзі захворіли.

Тепер стало відомо про ще одну постраждалу від ботулізму – матір одного з чоловіків. Як виявилося, захворіли усі троє не через в'ялену рибу домашнього приготування, а через домашню тушкованку.

«За уточненою інформацією, 24 липня цього року двоє братів - 1971-го та 1982-го років народження споживали не лише в'ялену рибу домашнього приготування, а ще й домашню тушкованку. Разом із ними вечеряла мама одного із чоловіків, 1960 року народження. Щоправда, риби вона не їла. І вечеря відбувалася не у Хмельницькому, як раніше повідомляли брати, а в одному із сіл Хмельницького району», - повідомляють в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Домашню консерву, за словами потерпілих, виготовили ще у березні. Жодних нарікань на її якість досі не було. Ця банка була останньою з партії.

«Жінці стало зле 27 липня. За допомогою до лікарів вона звернулася наступного дня і була госпіталізована до Хмельницької інфекційної лікарні з діагнозом «ботулізм», - йдеться у повідомленні.

Усім хворим була введена протиботулінічна сироватка. Потерпілі перебувають під наглядом фахівців. Жінка - у важкому стані, а чоловіки - у стані середньої важкості. Лікування, за сприятливого сценарію, може тривати не менше кількох тижнів.

Нагадаємо, ботулізм — це харчове отруєння, що може призвести до тяжких наслідків. Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування м'яса, риби, рідше — овочів. Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки тощо).

«Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти», - пояснюють у Центрі громадського здоров’я.

Перші симптоми захворювання найчастіше виникають через 12–24 год після споживання зараженої їжі. Водночас, симптоми так само можуть виникнути раніше (уже через 2 год) або значно пізніше (4 доби і більше). Що важче захворювання, то коротший інкубаційний період.

Симптоми ботулізму:

• порушення близького зору — ви не можете читати текст, але добре бачите предмети;
• сильно виражена сухість у роті;
• важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає);
• підвищена стомлюваність, м’язова слабкість;
• запаморочення;
• короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім — стадія парезу кишківника (здуття живота, закреп);
• ураження м’язів шиї та кінцівок.

Неврологічна симптоматика триває кілька днів і супроводжується загальнотоксичним синдромом — хворі скаржаться на сильний головний біль, запаморочення, безсоння, загальну слабкість, підвищення температури тіла. У важких випадках пацієнтів турбує відчуття нестачі повітря, тягар в грудній клітці, дихання стає поверхневим. Розвивається дихальна недостатність, що є причиною смерті при ботулізмі.

За найменшої підозри на ботулізм негайно зверніться до лікаря. Госпіталізація обов’язкова незалежно від тяжкості перебігу захворювання.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую