ye-logo.v1.2

Коронавірус на Хмельниччині: починається осіння хвиля COVID-19

Здоров'я 3127
Микола Габрикевич каже, що осіння хвиля COVID-19 фактично вже почалася
Микола Габрикевич каже, що осіння хвиля COVID-19 фактично вже почалася. Фото: автора

Вона як і у минулі роки стартує з вересня.

На Хмельниччині як і у решті областей України продовжує зростати рівень захворюваності на коронавірус. Нинішня ситуація свідчить про початок осінньої хвилі. Однак запобігти серйозним спалахам хвороби та навантаженню на медичну систему мають допомогти вакцинація й дотримання карантинних правил. Про це сьогодні, 7 вересня, розповів генеральний директор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб, головний державний санітарний лікар Хмельницької області Микола Габрикевич.

За його словами, з липня по всій Україні спостерігається поступове зростання захворюваності на коронавірус. Наприклад, у Хмельницькій області впродовж минулого тижня (з 29 серпня до 4 вересня) зафіксували 1 тисячу 323 нові випадки інфікування. Це на 446 випадків або на 51 відсоток більше, ніж переднього тижня.

«Наразі в області циркулює «Омікрон», який майже витіснив усі інші штами коронавірусу. Він швидше поширюється та має коротший інкубаційний період. Однак він проходить у легшій формі», — зазначив Микола Габрикевич.

Хоча «Омікрон» менш летальний, ніж «Дельта», це не означає, що він «безневинний». Особливо для невакцинованих людей зі супутніми захворюваннями він може стати смертельним. Так, протягом минулого тижня в області зафіксовано сім летальних випадків, пов’язаних з ускладненнями коронавірусу.

Рівень захворюваності в області поступово зростає з липня. Однак останніми тижнями помітна вище динаміка росту. Інфографіка: Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб

Рівень захворюваності в області поступово зростає з липня. Однак останніми тижнями помітна вище динаміка росту. Інфографіка: Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб

Осіння хвиля коронавірусу: як від неї вберегтися

Микола Габрикевич каже, що осіння хвиля COVID-19 фактично вже почалася. По-перше, це підтверджує постійний ріст захворюваності. По-друге, нова хвиля й у минулі роки стартувала з вересня. Тож карантин в Україні продовжено до кінця року. В умовах воєнного стану його обмеження поки що мають рекомендаційний характер.

Проте ніхто не скасовував такі протиепідемічні заходи, як перебування у громадських місцях і транспорті у вдягнених захисних масках, миття рук, користування антисептиками й дотримання соціальної дистанції. Це не якісь безглузді вимоги, а способи зменшити ризик захворіти на коронавірус чи інфікувати ним інших людей.

«Однак найкращим способом профілактики коронавірусу є вакцинація. У Хмельницькій інфекційній лікарні перебуває 81 пацієнт з COVID-19. Усі невакциновані, — розповідає Микола Габрикевич. — З щеплених коронавірусом інфікується орієнтовно 30 відсотків людей. Однак у них хвороба проходить преважно у легкій або середній формі».

Також він рекомендує усім, хто відчуває симптоми гострого респіраторного захворювання, прийти до сімейного лікаря й зробити тест на коронавірус. Завдяки поєднанню цих заходів можна буде запобігти значному спалаху захворюваності. А відповідно — запобігти навантаженню на медзаклади в умовах війни.

Яка ситуація з вакцинацією

Задля безпеки людей в умовах війни роботу центрів масової вакцинації припинили. Цю роботу продовжують пункти щеплення. По області їх нараховується 93. Для цього людина може спершу проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем.

«Нині в області є вакцина «CoronaVac». Нею вакцинувалися переважно люди старшого віку. Однак після 10-15 вересня в Україну й на Хмельниччину прибуде партія вакцини «Comirnaty» американської компанії «Pfizer», — зазначив Микола Габрикевич.

Наразі від коронавірусу вакциновано 43 відсотки населення Хмельницької області. Два щеплення отримали 463 тисячі 673 людей, а бустерну дозу — 62 тисячі 250. Охочіше на щеплення йдуть жінки. Їх 55 відсотків від загальної кількості вакцинованих.

Звісно, після початку масштабної війни темп вакцинації дещо знизився. За час воєнного стану щеплення зробили понад 77 тисяч людей. З них 63 відсотки отримали бустерну дозу.

Хмельниччина готова до нової хвилі коронавірусу

За словами Миколи Габрикевича, в стані готовності до нового можливого спалаху захворюваності перебуває 25 медзакладів області. У них для хворих на коронавірус передбачено майже три тисячі ліжок. Навіть в умовах воєнного стану лікарні готували до різноманітних інфекційних загроз. Зокрема, тривала робота зі забезпечення їх кисневими станціями. Їх в області нині мають 15 медзакладів.

Читайте також: Чи потрібно приймати йод для профілактики, і чому після 40-ка років йодид калію не потрібен?

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую