ye-logo.v1.2

Алергічний стоматит: що його може спричинити та як лікувати

Здоров'я 2733
Візуально хворобу можна визначити за маленькими виразками, червоненькими висипами чи біленькими плямками на слизовій рота
Візуально хворобу можна визначити за маленькими виразками, червоненькими висипами чи біленькими плямками на слизовій рота. Фото: ілюстративне pixabay.com

Діти ним хворіють частіше, ніж дорослі.

Візуально алергічний стоматит можна визначити за маленькими виразками, червоненькими висипами чи біленькими плямками на слизовій рота, на язиці. Про стоматит, який викликає алергія, запитали у щелепно-лицьового хірурга відділення отоларингології та щелепно-лицьової хірургії обласної лікарні Руслана Ратушного.

«Це доволі рідкісне захворювання. Воно виникає внаслідок алергії. На розвиток цієї патології впливають патогени зовнішнього походження або ті, які потрапили до кровотоку», – каже лікар.

За його словами, на розвиток алергічного стоматиту можуть впливати продукти харчування, медикаменти, засоби з догляду за тілом, ротовою порожниною. Крім того, буває, що в людини може бути алергія на стоматологічні матеріали: пломбу, метал, кераміку, фотополімер тощо. Але це трапляється дуже рідко. «Частіше на цю недугу хворіють діти, бо вони більше контактують з тваринами, порушують гігієну», – розповів Руслан Ратушний.

Візуально хворобу можна визначити за маленькими виразками, червоненькими висипами чи біленькими плямками на слизовій рота, на язиці. Крім того, хвороба може викликати сухість у роті, біль під час прийому їжі, печіння, свербіж, зміну відчуття смаку… Лікар стверджує, що більше уваги слід приділяти саме дітям, бо інколи вони навіть не можуть пояснити, що з ними коїться. Якщо є симптоми та наочно видно перераховані ознаки, слід звернутися до сімейного лікаря або стоматолога для огляду. Взагалі, це спеціалізація стоматолога-парадонтолога. Найголовніше – вчасно діагностувати захворювання.

«Якщо алергічний стоматит на початковій стадії, для лікування можуть призначити полоскання, ванночки, мазі для загоювання, – інформує лікар. – Якщо ж це хронічне захворювання – потрібно взяти мазок для мікробіологічного дослідження, щоб правильно підібрати антибіотики».

Руслан Ратушний також повідомив, що передаватися ця хвороба може при контакті з іншими, до прикладу, під час поцілунку. Можливе також зараження при користуванні посудом, іншими спільними речами. Слід дотримуватися правил особистої гігієни.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую