ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Гайморит: що його викликає та як правильно лікувати

Здоров'я 6942
Про причини, симптоми та наслідки гаймориту розповів завідувач отоларингологічного відділення Хмельницької міської лікарні Дмитро Василенко
Про причини, симптоми та наслідки гаймориту розповів завідувач отоларингологічного відділення Хмельницької міської лікарні Дмитро Василенко. Фото: надане сайту "Є"

Якщо хворобу не лікувати, це може призвести до ускладнень – запалення вуха, ока, щелепи, навколишніх тканин, спричинити сильний головний біль.

Гайморит – це захворювання гайморових пазух. Коли захворювання з гострого переходить у хронічне, у людини значно погіршується якість життя, вона постійно сфокусована на своїх відчуттях. Тому важливо швидко та своєчасно вилікувати недугу. Хронічний гайморит – це запальний процес, який з’являється у верхньощелепній (гайморовій) пазусі та триває довше трьох місяців. Захворювання може бути як одностороннім, так і двостороннім. Як його лікувати, про причини, симптоми та наслідки – розмова із завідувачем отоларингологічного відділення Хмельницької міської лікарні Дмитром Василенком.

– Дмитре Миколайовичу, чи можна відрізнити симптоми гаймориту від, приміром, звичайного затяжного нежитю?

– Найчастіше симптомами гаймориту є біль під оком, що може віддавати на зуби, тиснути на зуби. Проте це захворювання може протікати і без больових відчуттів. Річ у тім, що є кілька видів гаймориту. Здебільшого діагностується гнійний.

– Що може бути причиною хвороби?

– Зазвичай гайморит виникає через хворі зуби. Також, але рідко, його причиною є травми, перекриття природного вивідного каналу в одній із гайморових пазух або в двох одразу. До речі, цей канал з роками звужується. А в дітей він достатньо широкий, тому у них рідше діагностують гайморит.

– Ця недуга виліковується?

– Звичайно.

– А якщо її не лікувати?

– Тоді це може призвести до ускладнень – запалення може розвинутися на вухо, око, щелепу, навколишні тканини, спричинити сильний головний біль…

– Чи варто гріти, ставити компреси, коли з’являються симптоми, що можуть свідчити про гайморит?

– Гріти – доволі неправильно. Запалення гайморової пазухи — це як банка, в якій щось бродить, і ніколи не знаєш, коли й куди виплеснеться накопичене бродіння.

– При гаймориті підвищується температура?

– Швидше за все, сплеск температури при цій хворобі є свідченням доволі запущеного процесу. Проте бувають випадки, коли запалення в гайморових пазухах є, а температури немає. Загалом не варто займатися самолікуванням. З’ясувати, чи справді в людини гайморит, знайти його причину та призначити лікування має лікар. Тож найперше, що потрібно зробити при появі симптомів, – звернутися до сімейного лікаря. А вже він, оглянувши пацієнта, визначить, чи впорається з лікуванням сам, чи скерує до вузькопрофільного спеціаліста.

– Якщо у людини діагностують гайморит, чи неодмінно будуть проколювати гайморові пазухи?

– Зовсім ні. Спочатку лікар з’ясує, як розвивається хвороба. Тоді або призначить медикаментозне лікування, що може дати хороші результати, або ж, якщо виникне необхідність, призначить хірургічні маніпуляції.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую