ye-logo.v1.2

МРТ, томографи та оновлення протипухлинного центру: як планують підтримати медичні заклади на Хмельниччині у 2023 році

Здоров'я 2586
В обласній лікарні планують створити нову сучасну лабораторію
В обласній лікарні планують створити нову сучасну лабораторію. Фото: ілюстративне vz.kiev.ua

Програму мають розглянути депутати обласної ради.

Майже 380 мільйонів гривень планується витратити на покращення закладів охорони здоров’я Хмельницької області у 2023 році. Про це йдеться у проєкті обласної програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я Хмельницької обласної ради на наступний рік.

Так, 65 мільйонів гривень запланували на покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я області: забезпечення медичною технікою, діагностичним та іншим обладнанням, автотранспортом, комп’ютерною технікою тощо.

Крім того, планується підтримка й окремих медичних закладів області.

Зокрема, 69 мільйонів гривень планується виділити на боротьбу з онкологічними захворюваннями. Зокрема, 45 мільйонів гривень мають витратити на реконструкцію приміщення лікувальної кімнати під встановлення апарату для брахітерапії в обласному протипухлинному центрі. Ще 24 мільйони гривень направлять на проведення ремонту в інших приміщеннях центру.

Понад 50 мільйонів гривень заплановано на нове обладнання для Хмельницької обласної лікарні. Ключовим є придбання апарату магнітно-резонансної терапії. Варто зазначити, що зараз лікарня закуповує послугу з проведення МРТ, зокрема, для проведення досліджень для військових. І наступного року на закупівлю цієї послуги планується витратити 500 тисяч гривень.

Для проведення ремонту приміщення, щоб встановити апарат МРТ, потрібно 2,5 мільйона гривень.

Крім того, в обласній лікарні планують створити сучасну лабораторію для діагностики широкого спектру вірусних захворювань. Її вартість оцінюють у 7 мільйонів гривень.

41 мільйон гривень планують витратити на придбання медичного обладнання для КНП “Хмельницький обласний серцево-судинний центр”. Мова йде про апарат штучного кровообігу, апарат ультразвукової діагностики, операційні столи, операційні лампи, монітори пацієнта та інше.

Понад 30 мільйонів гривень потрібно для придбання діагностичного обладнання у КНП “Хмельницька обласна дитяча лікарня”. Мова йде про відеогастроскоп, колоноскоп, бронхоскоп, систему ультразвукової діагностики експертного (преміум) класу з набором датчиків, комп’ютерний томограф та інше. Крім того, мільйон гривень планують витратити на придбання в хірургічне відділення офтальмологічного операційного мікроскопу.

11,7 мільйона гривень запланували на обладнання для покращення зв’язку у працівників обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Мова йде про побудову системи радіозв’язку Moto TRBO (ретранслятори, обладнання для базової радіостанції, обладнання радіосервера, обладнання автомобільних радіостанцій, ліцензія на підключення абонента радіостанції, пусконалагоджувальні та монтажні роботи та інше).

Ця система є корисною для організацій, у котрих, крім звичайного голосового радіозв’язку, є необхідність контролю місце­знаходження рухомих об’єктів та керування ними (GPS моніторингу), передача текстових повідомлень і цифрових даних. Тобто система забезпечує передачу даних навіть з територій, де є проблеми з мобільним зв’язком.

Для КНП “Хмельницький обласний фтизіопульмонологічний медичний центр” хочуть закупити обладнання на суму 10,5 мільйона гривень. Це рентгенапарат на 3 робочих місця, ендоскопічне обладнання (відео-, гастро-, бронхоскоп) та інше.

Для обласного госпіталю ветеранів війни планується придбати реабілітаційне обладнання: доріжку NORDIC TRAINER та фізіотерапевтичний комплекс.

Це найбільш суттєві витрати, які прописані у обласній програмі. Голосування за неї планується на найближчій сесії обласної ради.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую