ye-logo.v1.2

Який штам коронавірусу циркулює у Хмельницькій області

Здоров'я 3622
Протягом минулого тижня зареєстровано 1 тисячу 293 нових випадків COVID-19
Протягом минулого тижня зареєстровано 1 тисячу 293 нових випадків COVID-19. Фото: ілюстративне автора

У сусідніх областях вже зафіксовано варіант «Кракен».

На Хмельниччині наразі щотижня фіксують понад тисячу нових випадків інфікування COVID-19. Відомо, що більшість хворих інфіковані «Омікроном». Втім, медики не виключають, що у нас з’явилися нові штами. Про це розповів генеральний директор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Микола Габрикевич.

За його словами, центр контролю та профілактики хвороб періодично відправляє у Київ зразки, щоб встановити, який нині штам коронавірусу поширений в області. Наразі Хмельниччиною продовжує циркулювати «Омікрон».

«Це не означає, що інших немає. Наприклад, вже у сусідніх областях зафіксований «Кракен». Думаю, що він у нас теж є, просто ще проби з ним не траплялися. Наступного тижня ми відправляємо чергову партію зразків сотні хворих жителів Хмельниччини», — зазначив Микола Габрикевич.

Він додав, що наразі щотижня на Хмельниччині фіксують 1100-1200 нових випадків інфікування коронавірусом. Це менше, ніж у попередні роки світової пандемії. Однак люди продовжують хворіти й, на жаль, досі фіксуються летальні випадки пов’язані з ускладненнями COVID-19.

Нагадаємо, протягом кількох тижнів в області фіксують певне зростання захворюваності. Так, 6-12 березня на Хмельниччині лабораторно підтвердили 1 тисячу 293 нових випадків інфікування коронавірусом. Це на 267 хворих більше, ніж попереднього тижня. На жаль, від ускладнень COVID-19 померли ще шість людей. Натомість 972 жителів області подолали хворобу.

Микола Габрикевич зазначив, що наразі область має достатні запаси двох вакцин від коронавірусу. Зокрема, є близько 4 тисяч 700 доз препарату «Pfizer» і понад 24 тисячі доз «CoronaVac». Залишилося ще кілька інших вакцин, але їх небагато.

Читайте також: Постійний стрес збільшує ризик розвитку гастриту і виразки: як вберегтися

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую