ye-logo.v1.2

Електронний рецепт: як купити рецептурні ліки з квітня

Здоров'я 7005
Електронний рецепт діятиме на всі зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають продажу за рецептом лікаря
Електронний рецепт діятиме на всі зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають продажу за рецептом лікаря. Фото: ілюстративне pixabay.com

Продаж ліків за електронними рецептами впроваджуватимуть поступово, кажуть в Департаменті охорони здоров’я Хмельницької ОВА.

З квітня в Україні запроваджують електронний рецепт на рецептурні ліки. Його можуть виписати у сімейного лікаря чи вузького спеціаліста комунальної або ж приватної лікарської установи, якщо вони зареєстровані в системі МОЗ. Про це під час брифінгу розповіла Аліна Костенко, начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОВА.

За словами Аліни Костенко, електронний рецепт діятиме на всі зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають продажу за рецептом лікаря. Тобто, якщо в інструкції вказано «за рецептом», то для придбання цих ліків буде потрібен електронний рецепт.

«Виписати його може лікар будь якої спеціальності, державної, комунальної або приватної форми власності, в тому числі і лікар-ФОП. Для цього закладу не потрібно мати договір із Національною службою здоров'я України. Основна умова – пацієнт має бути зареєстрований в електронній системі охорони здоров’я», - зазначає Аліна Костенко.

За її словами, продаж ліків за електронними рецептами впроваджуватиметься поступово, тож деякий час ще буде дійсним і паперовий рецепт.

Також Аліна Костенко додає, що механізм виписування електронних рецептів вже знайомий медикам за програмою «Доступні ліки», куди були внесені психотропні та наркотичні засоби, антибіотики, лікарські засоби для лікування хвороби Паркінсона та імуносупресивної терапії для хворих з трансплантованими органами. Тож проблем з виписуванням електронних рецептів не виникатиме.

Читайте також: У Хмельницькому виявили штам коронавірусу Кракен: про його особливості й необхідність вакцинації

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую