ye-logo.v1.2

У Хмельницькому виявили штам коронавірусу Кракен: про його особливості й необхідність вакцинації

Здоров'я 4429
Наразі в області є два види вакцин: «CoronaVac» і «Comirnaty» (Pfizer)
Наразі в області є два види вакцин: «CoronaVac» і «Comirnaty» (Pfizer). Фото: з архіву редакції

Наразі новий штам підтверджено в двох пацієнтів.

На Хмельниччині продовжує зростати рівень захворюваності на коронавірус. Переважно в інфікованих виявляють штам «Омікрон». Однак вже підтверджено перші випадки нового його різновиду — «Кракен». Обоє пацієнтів є жителі Хмельницького. Деталі розповів генеральний директор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Микола Габрикевич.

За його словами, наразі на Хмельниччині від коронавірусу лікується 2 тисячі 135 хворих. З них у лікарнях перебуває 246 пацієнтів. Зокрема, 44 дитини. Щоб визначити, який саме у них штам коронавірусу, щотижня центр контролю та профілактики хвороб відправляє сто зразків на Київ. І вчора, 23 березня, надійшли нові результати.

«Зі ста хворих у двох підтвердили новий штам коронавірусу «Кракен». Обоє з Хмельницького. В решти пацієнтів підтверджено «Омікрон», — зазначив Микола Габрикевич.

Насправді «Кракен» схожий на «Омікрон». Однак у нього коротший інкубаційний період і він швидше передається. Також швидше виникають ускладнення в людей, які мають хронічні захворювання. Тому для них важливо вакцинуватися від коронавірусу. Зокрема, отримати першу й другу бустерні дози.

«У «Кракена» менший інкубаційний період і він швидше передається від людини до людини», — Микола Габрикевич. Фото: автора

«У «Кракена» менший інкубаційний період і він швидше передається від людини до людини», — Микола Габрикевич. Фото: автора

Вакцинація допомагає зменшити рівень смертності від коронавірусу

За словами лікарки-імунолога Ярина Романишин, є два шляхи набути захист від тієї чи іншої інфекції. Перший — перехворіти. Це складний шлях і ненадійний, адже інфекція може знищити організм поки цей захист виробиться. Другий, контрольований спосіб отримати імунітет — це ввести вакцину з доведеною безпечністю та надійністю.

«Ми знаємо, що ні одужання він COVID-19, ні вакцинація не дають тривалого захисту. Тому існують рекомендації щодо повторних щеплень. Зокрема, для людей, які перехворіли на коронавірус. Вважається, що такий гібридний імунітет є надійнішим», — зазначила Ярина Романишин.

Вона розповіла, що наразі в Україні рекомендовано робити першу бустерну дозу через п’ять місяців після первинного курсу вакцинації. А другу — через чотири місяці.

За словами Ярини Романишин, найперше слід вакцинватися людям похилого віку, людям з хронічними захворюваннями та вагітним. Фото: автора

За словами Ярини Романишин, найперше слід вакцинватися людям похилого віку, людям з хронічними захворюваннями та вагітним. Фото: автора

«Пік захворюваності на коронавірус припав на 2021 рік. Саме тоді спостерігалися найвищі рівні захворюваності та смертності», — додає начальниця відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню обласного департаменту охорони здоров’я Аліна Костенко.

За її словами, протягом 2021 року від ускладнень COVID-19 померли близько трьох тисяч жителів Хмельницької області. Однак вакцинація дала свої результати. Смертність впала до 600 хворих на рік. Звісно, вакцинація не дає стовідсоткової гарантії, що людина не захворіє. Однак знижується ризик ускладнень.

Які вакцини наразі має Хмельниччина та особливості дитячої формули вакцини «Pfizer»

Микола Габрикевич зазначив, що наразі є понад 24 тисячі доз вакцини «CoronaVac». Препарату «Comirnaty» (Pfizer) менше — 4 тисячі 400 доз. Найближчим часом запаси вакцин поповняться. Зокрема, дитячою формулою «Comirnaty» (Pfizer).

Як пояснила Ярина Романишин, наразі робити щеплення неповнолітнім дозволено лише вакциною «Comirnaty» (Pfizer). Її дитяча формула відрізняється від дорослої лише дозою антигену, який є у препараті. Якщо для дорослого це 30 мікрограмів, то у дитячій формулі міститься 10 мікрограмів.

«Первинна схема вакцинації така сама. Робиться дві дози з інтервалом три-чотири тижні. Однак бустерні дози неповнолітнім у нашій країні поки що не вводять», — зазначила медикиня.

Читайте також: Доїде навіть у віддалені громади: у Хмельницькому презентували автобус вакцинації

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую