ye-logo.v1.2

Що робити, якщо лопають пучки пальців та тріскають п’яти - поради лікаря

Здоров'я 14846
Дерматовенеролог радить звернутися до лікаря, якщо проблема не зникає
Дерматовенеролог радить звернутися до лікаря, якщо проблема не зникає. Фото: надане лікаркою Інною Клонюк

Дерматовенеролог радить мати в аптечці рятівний крем або ж звернутися до лікаря.

Весняні клопоти на городі і в саду часто призводять до того, що шкіра на пальцях починає лопатися і боліти. А також п’яти стають твердими, на них з’являються тріщини, і це вносить дискомфорт у життя. Про те, як запобігти проблемі та що робити, якщо вона таки з’явилася – розпитали у лікаря-дерматовенеролога, дитячого дерматолога Хмельницької поліклініки №5 Інни Клонюк.

- Інно Анатоліївно, які причини утворення тріщин на пучках пальців та п’ятах?

- Десквамація, або злущування шкіри кистей і стоп, потовщення та, як результат – поява тріщин, що може супроводжуватися запаленням, розвитком інфекційного процесу, - досить часте явище, пов’язане і приходом тепла та початком городніх робіт. Причин цього захворювання досить багато: сезонне загострення хронічних дерматологічних захворювань, алергічна реакція при контакті з побутовою хімією, господарськими хімічними речовинами, безконтрольний прийом медикаментів. А також спричинити проблему може неправильне харчування людини – недостатнє вживання овочів, фруктів, риби та надмірне споживання вуглеводів. До списку можна додати шкідливі звички й хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, ендокринної системи…

- Як убезпечити себе від подібних проблем, розпочинаючи весняний сезон господарювання?

- За появи перших ознак сухості шкіри, не відкладаючи на інший день, одразу слід почати інтенсивно зволожувати шкіру. До речі, наносити крем варто щоразу після миття рук. Для цього підійде звичайний зволожувальний крем. Але, якщо його недостатньо, візьміть мазь календули, крем з сечовиною. Вони продаються в аптеках без рецепта. Якщо ж нічого подібного під руками немає, а аптека далеко, то скористайтеся домашніми засобами. Добре пом’якшує шкіру тваринний жир, рослинна олія. Їх також можна додавати до крему. При появі тріщин, запалення, відшарування та лущення маємо розуміти, що попереднього догляду недостатньо – потрібно підключати загоювальні засоби. Для цього в домашній аптечці мають бути такі мазі як «Пантенол», «Бепантен» та їх аналоги, або «Пантестин-гель», крем «Рятівник» тощо. Ще дуже важливо уникати контакту з можливими подразниками. Для цього варто застосовувати рукавички: безпосередньо на шкіру надівати чисту рукавичку з натуральної тканини і поверх неї - гумову чи господарську. Мити руки після контакту з землею, побутовою хімією тощо бажано м’яким милом. А часте миття рук агресивними мийними засобами буде провокувати та підтримувати сухість.

- А якщо проблема не зникає?

- Якщо ви відчуваєте, що домашній догляд, гігієна, засоби для пом’якшення шкіри не принесли покращення протягом 5-7 днів застосування, бажано звернутися на прийом до спеціаліста – сімейного лікаря, дерматолога – і отримати рецепт на лікувальні засоби.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую