ye-logo.v1.2

Міфи щодо підтримки імунітету – коментарі фахівців

Здоров'я 1317
Центр громадського здоров
Центр громадського здоров'я розвінчує найпоширеніші міфи про «зміцнення імунітету». Фото: pixabay.com

Найпершим і найважливішим кроком до підвищення імунітету та профілактикою ряду захворювань є здоровий спосіб життя.

У Центрі громадського здоров’я розвінчили найпоширеніші міфи про «зміцнення імунітету». Як зазначають в установі, хоч ідея «підвищення імунітету» звучить привабливо, однак не має наукового обґрунтування. Людський організм — це цілісна біологічна система, яка здатна до саморегуляції, самовідтворення та самооновлення. А імунітет — це система, яка не здатна функціонувати окремо від усього організму. Тому прицільна робота над окремим «підвищенням імунітету» є марною.

«Хоча було виявлено, що деякі препарати змінюють певні властивості імунної системи, досі немає доказів того, що вони в змозі зміцнювати імунітет до того рівня, коли він краще захищатиме від інфекцій і хвороб. Таким же примарним є твердження, що фітопрепарати або будь-які інші речовини можуть підвищити імунітет. Науково не доведено, наприклад, чи дійсно рослини, які, здавалося б, підвищують рівень антитіл у крові, роблять щось корисне для загальної імунної відповіді. Тому одразу наголошуємо: не витрачайте кошти, ресурси та час на примарні обіцянки! Перше, що слід переглянути, аби зміцнити імунітет, це наші щоденні звички», - йдеться у повідомленні

Найпершим і найважливішим кроком до підвищення імунітету та профілактикою низки захворювань є здоровий спосіб життя. Це найкраще, що ви можете зробити, аби зберегти свою імунну систему сильною і здоровою». Отож, кілька порад від фахівців:

  • Не куріть
  • Харчуйтесь збалансовано, вживайте багато овочів і фруктів (вони є важливими джерелами вітамінів та мінералів)
  • Будьте фізично активними (це покращує самопочуття, підвищує задоволеність життям, дозволяє покращити сон і впоратися зі стресами.)
  • Підтримуйте здорову вагу (надмірна вага та ожиріння може призводити до скорочення тривалості життя і є фактором ризику низки хронічних захворювань)
  • Щеплення (саме щеплення найбільше допомагають імунізації. Вони стимулюють імунну відповідь, необхідну для подолання інфекційного збудника або його токсинів).
  • Не вживайте алкоголь
  • Висипайтеся
  • Уникайте стресів (використовуйте кожну можливість, щоб отримати позитивні емоції).

Якщо навіть дотримуючись усіх цих порад ви почуваєтесь ослаблено та пригнічено — зверніться до сімейного лікаря.

Читайте також: Три громади Хмельниччини отримали автомобілі швидкої допомоги

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую