ye-logo.v1.2

Як допомогти собі влітку не тільки збадьоритися, але й зміцнити імунітет

Здоров'я 1583
Контрастні обливання водою допоможуть вам швидше прокинутися вранці, якщо кава вже не допомагає
Контрастні обливання водою допоможуть вам швидше прокинутися вранці, якщо кава вже не допомагає. Фото: ілюстративне freepik.com

Контрастний душ: чим корисний та кому протипоказаний.

Із настанням спекотних літніх днів, у більшості з нас виникає бажання охолодити власне тіло. Проте, що робити, коли немає поруч водойми з проточною водою? На поміч прийде контрастний душ. Як зазначають фахівці Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб, він не тільки додає життєвої енергії та бадьорості, але й допомагає зміцнити ваш імунітет.

Боїтеся протягів та часто хворієте на застуду? Тоді прийняття душу із чергуванням холодної та гарячої води допоможе вам поліпшити стан свого здоров’я. Саме поперемінна зміна температури добре тренує судини: вони звужуються від холоду, та розширюються від гарячої води. А подібне «тренування» покращує циркуляцію крові в організмі загалом.

Окрім того, фахівці називають ще декілька позитивних пунктів на користь контрастного душу, він:

  • покращує стан шкіри;
  • підвищує стресостійкість;
  • підвищує вироблення ендорфіну і норадреналіну, робить нас щасливішими;
  • а також допомагає збадьоритися.

Контрастні обливання водою допоможуть вам швидше прокинутися вранці, якщо кава вже не допомагає. Це також чудовий спосіб відстрочити сон увечері. Для того, щоб відчути зміни для власного здоров’я, фахівці рекомендують приймати такий душ регулярно. Ви можете розпочати з коротких п'ятихвилинних обмивань кілька разів на тиждень і поступово збільшувати їх частоту.

Як правильно приймати контрастний душ

  • Контрастний душ потрібно починати з гарячої води й закінчувати холодною. Спочатку обливайте тільки ноги. Чергуйте гарячу і холодну воду. Гаряча вода розширює судини, а холодна звужує. Під гарячою водою стійте півтори хвилини, під холодною - сорок секунд.
  • По черзі направте під струмінь руки, живіт, спину і плечі.
  • Не мийте голову холодною водою. Це може підвищити артеріальний тиск.
  • Приймайте контрастний душ від 5 до 7 хвилин. Після душу добре розітріть тіло махровим рушником.

Проте, така процедура не всім йде на користь. Контрастний душ протипоказано при анемії, серцево-судинних захворюваннях та підвищеній температурі тіла. Не радять надміру захоплюватися контрастним душем жінкам під час менструації чи в період вагітності. А також людям, які пережили інсульт.

Читайте також: Марина Бех-Романчук – краща спортсменка області в червні

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую