ye-logo.v1.2

Користь від сауни - за певних умов

Здоров'я 13961
Фото: bsb.ua

Регулярне відвідування сауни вважається потрібним і дуже корисним заняттям. Сприятливий вплив пари на шкіру та імунітет у цілому підтверджено фахівцями.

Звісно, після відвідування сауни кожна жінка мріє мати здоровий колір обличчя, блискуче волосся, гладку шкіру і щасливу посмішку! Щоб отримати бажаний ефект, дотримуйтесь простих, але дуже важливих правил.
Правила поведінки в сауні для жінок
- Виділяйте для походу в сауну не менше трьох годин. Перші відвідини парної не повинні перевищувати 10 хвилин, кожні наступні можна збільшити до 20 хвилин.
- Обов’язково змийте весь макіяж з обличчя і лак з нігтів. Тільки нанесіть на губи гігієнічну помаду.
- Прийміть душ перед самим заходом до парної, тепла вода розігріє тіло і підготує вас до перепаду температури. Не використовуйте гелі для душу чи мило. Після прийняття душу добре витріться рушником, інакше крапельки на тілі будуть вас обпікати.
- Щоб не піддавати волосся небезпечному перепаду температур, носіть банну шапочку, особливо якщо у вас тонке і ламке волосся.
- Після кожного заходу до парної змивайте все з себе, разом з потом виділяються токсини і шлаки.
- Основне завдання під час відвідування сауни - допомогти очистити шкіру більш глибоко і обережно. Після першого заходу в парилку використовуйте в душі махрову рукавичку, готовий скраб, сіль або кавову гущу залежно від типу шкіри.
- Для шиї та обличчя зробіть масляний компрес із косметичного масла. Нанесіть його на шкіру на 15 хвилин, а повіки накрийте ватними тампонами, змоченими в настої ромашки або чаю, потім змийте і знову йдіть до парилки.
- Не забувайте про напої. Мінеральна вода і трав’яний чай - кращий засіб допомоги організму.
- Використовуйте ефірні масла. Для цього досить поставити поруч себе кружку з водою і капнути в неї трохи олії. Ефект буде вражаючим!
- Перед останнім заходом до парилки нанесіть на волосся поживну маску, надягніть шапочку і можете паритися далі. Після виходу змийте все водою, прийміть душ і можете наносити на шкіру живильні засоби, бажано spa-серії.
- Пам'ятайте, що сауна має і свої протипоказання: онкологічні захворювання, проблеми з тиском, туберкульоз, сечокам’яна хвороба, шкірні захворювання, підвищена температура тіла тощо.
Діти в сауні
Прийнято вважати, що лазня та сауна дуже корисні в будь-якому віці. Але чи це насправді так? Про лазневі процедури і сауну для дітей багато дискутують медики, по-різному оцінюючи їх вплив на організм. Перш, ніж вести дитину до сауни, треба ґрунтовно зважити всі плюси і мінуси, оцінити користь і можливі ризики.
Протипоказання
У ранньому віці відвідування сауни може бути потенційно небезпечним при виражених порушеннях обміну речовин, а також прихованих ушкодженнях, що виникли ще під час внутрішньоутробного розвитку. Слід пам’ятати, що в парилці в дітей можливе виникнення серцевої аритмії, особливо при першомум відвідуванні. При вроджених вадах серця або серцевій недостатності дитину взагалі краще не водити в сауну.
Відносними протипоказаннями щодо відвідування сауни дітьми є хронічні захворювання нирок і сечовивідних шляхів, шлунково-кишкового тракту, печінки, гнійні або мокнучі захворювання шкіри (екземи), а також ендокринні порушення.
Гаряча суха пара шкідлива при алергії, вегетосудинній дистонії, в період статевого дозрівання дівчаток.
Сауна категорично протипоказана дітям у період гострих інфекційних захворювань, що супроводжуються високою температурою. Про відвідування сауни доведеться забути й у випадках діагностування періодичних судом, пухлин, важких уражень легенів. Але після одужання сауна може піти на користь.
Як правильно паритися всією родиною
Отже, за відсутності серйозних лікарських протипоказань, відвідувати сауну може будь-яка дитина із самого раннього віку. Правда, деякі медики встановлюють вікову межу – з 3-4 років, а інші вважають, що раз на тиждень у сауну можна приносити навіть грудних немовлят. У кожному разі найголовніше - чіткий регламент перебування у сауні: чим менша дитина, тим більш щадний режим має бути.
Звісно, до певного віку діти беруть приклад з батьків. Тож намагайтеся прищепити дитині навички безпечної поведінки в сауні. Коли ви самі правильно поводитеся, то й дитина поступово звикає поводитися так само. Тоді й відвідування сауни буде приносити тільки користь і гарний настрій.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую