ye-logo.v1.2

Сальмонельоз підтвердили в хворих, які відвідували кафе в Хмельницькому

Здоров'я 1489
Станом на сьогодні мова йде уже про 15 хворих
Станом на сьогодні мова йде уже про 15 хворих. Фото: ілюстративне pixabay.com

Епідеміологи розповіли деталі надзвичайної події, яка сталася в Хмельницькому минулого тижня.

Сальмонельоз підтвердили в хворих, які потрапили до лікарень після відвідин одного із закладів громадського харчування в Хмельницькому. Про це сьогодні, 1 березня, під час брифінгу повідомив Микола Габрикевич, головний санітарний лікар Хмельницької області.

За його словами, станом на сьогодні мова йде уже про 15 хворих.

«Наразі 11 людей госпіталізовані (10 – до Хмельницької інфекційної лікарні та одна людина – до Ізяславської). Решта людей лікуються амбулаторно, - зазначив Микола Габрикевич. - Під час лабораторних досліджень у вісьмох пацієнтів, які перебувають на лікуванні в Хмельницькій інфекційній лікарні, лабораторно підтвердили сальомонельоз».

Також, за словами головного санітарного лікаря області, під час епідрослідування в закладі громадського харчування було відібрано продуктів для лабораторних досліджень та обстежено працівників. А зроботу закладу призупинили на 10 днів.

«Сальмонелу виявили в кухаря закладу, а також в соусі, яким заправляли салат. Також збудник знайшли на спецодязі ще одного з кухарів закладу», - зазначив Микола Габрикевич.

Крім того, за його словами, частина харчових продуктів, які відібрали для перевірки, були забруднені й іншою патогенною мікрофлорою – золотистим стафілококом, кишковою паличкою тощо. Зокрема, їх знайшли в м'ясі та соусах, ковбасі, сирі.

Нагадаємо, спалах кишкової інфекції зафіксували 24 лютого, коли до лікарень почали звертатися люди зі скаргами на погане самопочуття. Усі вони напередодні відвідували один із закладів громадського харчування міста.

Сальмонельоз - це інфекційне захворювання, що передається в більшості випадків через неякісну їжу, а також контактно-побутовим шляхом – від людини-носія сальмонел. Захворювання починається гостро: висока температура (до 38-39 градусів), озноб, загальна слабкість, нездужання, головний біль та запаморочення. Одночасно наростають симптоми порушення діяльності шлунково-кишкового тракту: шлунковий біль, блювота, діарея. Триває захворювання від 3 діб до 2 тижнів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую