ye-logo.v1.2

Тактика проти вірусу

Здоров'я 1841

Як вести себе, якщо навколо кашляють, а ви бажаєте уникнути зараження, радить головний терапевт Хмельницького Аліна Костенко.

1. Якщо ви зустрінетеся з вірусом, а у вас у крові немає захисних антитіл, ви захворієте. Антитіла з'являться у вас, якщо ви вже перехворіли, або ж якщо зробите щеплення. Щеплення можна робити від сезонного грипу, десь за місяць до очікуваної епідемії.  Але робіть його лише у тому випадку, якщо ви здорові.

2. Більше бувайте на свіжому повітрі. Якщо у теплому сухому нерухомому повітрі частинки вірусу зберігають свою активність годинами, то у прохолодному вологому і рухомому руйнуються майже миттєво. Тому краще вийти з дому на півгодинки раніше і пройтися на роботу пішки, аніж тиснутися у транспорті і ризикувати підхопити вірус. А квартиру, робочу кімнату провітрюйте якомога частіше. Оптимальні параметри повітря у приміщенні: температура близько двадцяти градусів, вологість 50-70 відсотків.

3. Руки хворого – джерело вірусу, не менш значуще, ніж рот та ніс. Тому не чіпайте своє обличчя руками. Руки мийте часто, носіть із собою вологі дезінфікуючі серветки.

4. Якщо немає хустинки, кашляйте краще у лікоть, аніж у кулак.

5. Стежте за станом слизових оболонок верхніх дихальних шляхів. Слиз, який там утворюється, забезпечує так званий місцевий імунітет. Якщо слизові оболонки пересихають, робота місцевого імунітету порушується, а віруси легко долають захисний бар'єр.

6. Якщо ви підхопили ГРВІ, залишайтеся вдома.

7. Менше перекусуйте між основними прийомами їжі. Адже слина має  виражену противірусну дію. Постійне жування — це зниження активності слини.



Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую