ye-logo.v1.2

Секрети успішного грудного вигодовування

Здоров'я 3375
Фото: З архіву редакції

З 31 жовтня до 6 листопада в області проходив тиждень грудного вигодовування

Про правила та переваги грудного вигодовування розповідає заступник головного лікаря з амбулаторно-поліклінічної роботи Хмельницької міської дитячої лікарні Лариса ТРЕТЯК.

Правило 1. Правильне прикладання до грудей. Під час годування можна сидіти або лежати, головне - щоб вам було зручно. Використовуйте подушки, підклавши їх під спину, під руки, під дитину. Відпочивайте під час годування! Тримайте дитину так, щоб її личко було навпроти ваших грудей, животиком вона торкалась вас: тісний контакт між вами і вашим малюком збільшить вироблення молока. Основні ознаки, на які слід звернути увагу, щоб правильно прикласти дитину до грудей:
- тулуб розвернений животиком до живота матері та близько притулений до мами;
- широко відкритий ротик;
- нижня губка дитини вивернута назовні;
- майже весь навколососковий кружечок, особливо його нижня частина, в ротику дитини, підборіддя дитини торкається грудей.
Якщо дитина прикладена правильно, смоктання буде ефективним, дитина буде ситою, а на соску не буде тріщин. Якщо вам боляче – дитина прикладена неправильно! Спробуйте ще раз!
Правило 2. Принцип запиту та пропозиції. Чим довше і частіше дитина смоктатиме груди, тим більше молока буде у вас вироблятися. Використання будь-якої іншої рідини (води, розчину глюкози, чаю або молочних сумішей) пригнічує апетит дитини, і вона все з меншим бажанням смоктатиме груди. Отже, кількість молока буде поступово зменшуватись.
Правило 3. Принцип впевненості. Знайте, що ви можете виробити достатню для вашого малюка кількість молока, і навіть, більше. Завжди звертайтесь за допомогою і психологічною підтримкою. В цьому зможуть допомогти чоловік, мати, друзі. Декілька слів підтримки, висловлених вашими близькими, зроблять більше для грудного вигодовування, ніж всі медикаменти світу.

Грудне молоко — найкраща їжа для малюка

“Діти, які годуються грудним молоком, рідше страждають на захворювання шлунково-кишкового тракту, інфекційні, респіраторні, алергічні хвороби, - розповідає Лариса Геніївна. - Діти на грудному вигодовуванні краще розвиваються психофізично, емоційно та інтелектуально. Молоко містить поживні речовини, необхідні дитині. Воно легко засвоюється і ефективно використовується організмом немовляти. Молоко матері ідеально пристосовано до всіх особливостей травлення і обміну речовин новонародженої дитини. Білковий, жировий, вуглеводний компоненти жіночого молока, вітаміни, мінеральні речовини – індивідуальні для кожної дитини, а деякі речовини, що входять до складу молока, є незамінними для фізіологічного росту і розвитку немовляти. Молозиво містить імуноглобулінів і захисних речовин настільки багато, що його можна порівняти з першою імунізацією дитини. Особливо багато виробляється молока вночі, тому нічні годування є надзвичайно важливими для підтримки лактації».
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую