ye-logo.v1.2

«Ні» сидячій роботі та лежачому відпочинку

Здоров'я 7086
Фото: Тетяни Димитрової

Побувавши на танцях, аква-аеробіці, у спортивному залі та в руках професійних косметологів, ми вирішили випробувати ударно-хвильову терапію, комп’ютерне витяжіння хребта та профілактор Євмінова.

«Розумний» апарат
Переконана на сто відсотків, що не маю жодних проблем із суглобами та спиною, адже веду активний та здоровий спосіб життя і, як мінімум, раз на тиждень роблю ранкову зарядку, я впевнено заявила, що ударно-хвильова терапія «нічого такого» в мене не виявить. Та апарат був аж надто розумним і таки віднайшов кілька точок на колінному суглобі, де вже було невелике запалення. «Апарат, яким роблять ударно-хвильову терапію, і справді називають «розумним», тому що він сам віднаходить проблемні місця і знімає біль, – пояснює Наталя Нікітіна, директор вертебрально оздоровчого центру Євмінова. – Де немає запалення, людина не відчує нічого. Процедура механічна і заміняє сотню ультразвуків». За словами Наталі Юріївни, щоб не тріщали коліна при ходьбі чи присіданні, треба пити багато води, але тільки до шостої-сьомої вечора, щоб не давати зайве навантаження на нирки. До речі, щоб «розбити» так звану «апельсинову шкірочку» достатньо 5-6 процедур ударно-хвильової терапії. Вже через дві-три процедури результат, як кажуть на … те місце, що було вкрите корочкою.
На роботу – кроком руш
Відомо, що хворобу легше попередити, ніж вилікувати. Але до цього золотого правила медицини дослуховуються далеко не всі. Серед найпоширеніших захворювань проблеми з попереком та спиною. Вони знайомі як дорослим, так і дітям. Наталя Нікітіна стверджує, що головною причиною є неправильний спосіб життя. Саме від нього, а не від медиків, на 80% залежить наше здоров’я. У школі за партою, на роботі за столом-верстатом-касою в сидячому положенні ми постійно повторюємо одноманітні рухи, при яких напружені одні й ті самі м’язи. Головним лікарем для опорно-рухового апарату є рух. Тому після ударно-хвильової терапії за мене взялися методисти центру Євмінова. Мені як новачкові у заняттях на профілакторії Євмінова, пані Лариса показала кілька нескладних вправ для вирівнювання хребта. А от Валерій взявся за мене серйозно. Силові вправи з чудернацькими назвами не одразу вдалося виконати правильно: то руки не рівно, то лопатки не разом. Врешті, під пильним оком методистів, я таки трохи порівняла спину. А в думках зазначила: ще б хто отаку дощечку, як у центрі Євмінова, встановив на робочому місці, щоб час від часу рівняти спину, як-то кажуть, не відходячи від офісу. Але медики запевнили: головне – більше рухатися, правильно сидіти, не горбитися та намагатися вести здоровий спосіб життя, і втручання ззовні буде непотрібним. До того ж, не поспішайте після роботи вмоститися у маршрутку, а згодом, вдома – за столом чи на дивані. Намагайтеся ходити більше пішки.
Спина – справа тонка
Тим, у кого вже «намалювалися» серйозні проблеми зі спиною, Наталя Юріївна радить пройти курс комп’ютерного витяжіння хребта. Однак ця процедура призначається в комплексі з іншими, адже витяжка збільшує висоту міжхребцевих дисків та правильно виставляє положення самого хребта. Комп’ютер дає навантаження на хребет не більше ніж 30% від ваги людини. Для того, щоб закріпити хребет, спочатку призначається комп’ютерна витяжка, потім профілактика. «У тренажерному залі навантаження йде на певну групу м’язів – пояснюють методисти, – а на профілакторі Євмінова – розвантаження усього хребта, і в такому розвантаженому становищі люди роблять вправи, які тримають хребетний стовп». Саме тому кожна процедура призначається індивідуально. До речі, комп’ютерна витяжка додає зросту людині на один-два сантиметри. За один раз я, звичайно ж, не виросла, але відчуття, що «щось добряче поїздило по спині» залишалося ще наступного дня після витяжки.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую