ye-logo.v1.2

У дитсадок — без щеплень?..

Здоров'я 5178
Фото: колаж Євгенія Дорофєєва

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект, який дозволяє відвідування дитсадків без обов'язкової довідки про щеплення

Деякі освітяни кажуть, що при прийомі дітей до дитячого садочка із картою зроблених обов'язкових щеплень порушується закон про освіту, згідно з яким відвідувати дошкільні заклади може будь-яка дитина. А ось більшість лікарів впевнені, що через велику кількість нещеплених частіше хворітимуть усі діти. Натомість народні обранці впевнені, що щеплювати масово й одразу від усіх хвороб не можна. Законодавці вважають, що не можна щеплювати дитину без попереднього ретельного обстеження, а новий закон якраз і примусить лікарів його здійснювати обов'язково.

До речі, згідно з діючими нормами, для того, щоб дитину взяли до дитячого садочка, в неї повинно бути дев'ять відміток про щеплення. Проте в минулому році вакцини було недостатньо, не усім дітям зробили усі потрібні щеплення. Тому і завідувачі, і лікарі почали записувати дітей з "не усіма плановими вакцинами".

Та, за словами деяких медиків, за законом про профілактику захворювань стати вихованцем дитячого садочка можна було і раніше. Для цього потрібен був висновок спеціально створеної лікарської ради в лікарні. Між іншим, за словами освітян, з якими нам вдалося поспілкуватися, відмова керівника дошкільного навчального закладу у прийнятті дитини до закладу без відповідних профілактичних щеплень суперечить діючому законодавству України. За наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікаря, у якому зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, керівник закладу зобов'язаний прийняти дитину до садочка. Хоча така позиція далеко не однозначна як серед освітян, так і серед медичних працівників. “Це — двояка проблема, і однозначної відповіді — за обов'язкову вакцинацію чи проти — дати не можна, - каже головний епідеміолог області Ніна Радзівілюк. - В країні розроблений календар обов'язкових щеплень. Це — щеплення проти кору, туберкульозу, дифтерії, правцю... Ці хвороби мають властивість дуже широко поширюватися, передаватися від однієї до іншої людини. Особливо це швидко стається у дитячих колективах. Однак, з іншого боку, наше законодавство надає кожній людині право вибору — щеплювати свою дитину чи ні. Інший закон - про освіту - забороняє з будь-яких причин відмовити дитині в отриманні освіти. Тому виникла потреба врегулювати законодавство щодо щеплень юридично. До того ж, протягом останніх двох років ми недоотримували потрібні вакцини, не усіх дітей щеплювали, і доводилося брати їх до садочків. Тому якоїсь небезпеки у новому законопроекті я не бачу. Але раджу усім батькам все-таки не відмовлятися від щеплень, а захистити своїх дітей від небезпечних інфекцій”. А от головний педіатр області Лариса Добровольська побоюється, що дозвіл відвідувати садочок нещепленим дітям може спровокувати розповсюдження інфекцій. Лариса Олексіївна переконана, що рішення, щеплювати дитину чи ні, має приймати лікар. Батьки ж не завжди реально оцінюють небезпеку, легко піддаються паніці і не до кінця розуміють важливість вакцинації. Нам можна бути спокійним лише тоді, коли вакцинацією охоплено не менше 95 відсотків дітей. Сьогодні в області відмовляються від щеплень лише один-два відсотки батьків. Але може так статися, що ця цифра досягне більше п'яти відсотків. А це - вже реальна загроза спалаху епідемій. Не зважаючи на те, що будь-яка дитина має право відвідувати дошкільні заклади, не відмовлятися повністю від щеплень закликає батьків й заступник начальника обласного управління освіти і науки Галина Рига. За словами Галини Владиславівни, щеплення нині захищають від таких важковиліковних хвороб, як дифтерія та поліомієліт. Якщо ж відмова від вакцинації стане масовою, то у групу ризику потраплять не лише не щеплені діти, а й педагоги та батьки, а це може призвести до спалаху епідемій.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую