ye-logo.v1.2

Грип «прийде» у кінці грудня

Здоров'я 2884

Фахівці передбачають, що цього року на грип та ГРВІ ми хворітимемо менше, ніж торік

Минулорічна епідемія грипу вселила у багатьох панічний страх перед хворобою. Ми зрозуміли, що грип – не «страшилка» від лікарів, а  реальність. Тільки в нашій області на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) перехворіли 239 362 людини, 11 185 лікувалися стаціонарно. Як каже головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні, головний інфекціоніст області Оксана Піддубна. Це в 11,5 раза більше, ніж було позаминулого періоду. Грип H1N1 підвердився у 41 випадку: у 26 хворих та 15 померлих.  Взагалі ж торік на Хмельниччині від ускладнень грипу померли тридцять чоловік, серед яких двоє дітей. «За останні десять років в області вперше помирали люди від ускладнень грипу, – каже Оксана Вікторівна. – В Україні, зазвичай, за сезон таких смертей було не більше двадцяти, а протягом минулої епідемії померли 1 128 українців». Крім того, хворіли подоляни на сезонний грип та інші респіраторні вірусні інфекції (їх нараховується понад 200). Усього торік в Україні було аж сім мільйонів хворих.
За прогнозами на найближчий сезон, їх буде значно менше. Як зазначає Оксана Піддубна, пік захворюваності на грип та ГРВІ цього року прогнозують на грудень-січень. Однак, ці терміни можуть змінитися. І цього сезону так званий «свинячий» грип, або А/Н1N1 перейде до рангу сезонних. «Основним  етіологічним фактором може буде  вже інший вірус – А/H3N2 (Perth), також  циркулюватиме вірус типу В, – розповідає Оксана Піддубна. –  Будуть й інші респіраторні інфекції, за клінічними ознаками схожі  до грипу».

ГРВІ розвивається поступово, грип «косить» відразу і викликає інтоксикацію організму
«Усі інфекційні вірусні захворювання мають схожі симптоми: нежить, кашель, температура. Чому ж стільки уваги надають саме грипу? – каже Оксана Піддубна. – По-перше, жодна респіраторна інфекція чи вірус, крім грипу, не може викликати таких важких ускладнень. А летальні випадки може викликати лише ускладнений грип.  Вірус грипу у своєму складі має дуже сильну отруту токсин, який може руйнувати судини всього організму.  Тобто, ускладнення  можуть бути з боку серця, нервової системи, нирок, легенів. В більшості випадків якщо  у людини дійсно грип, вона не зможе  ходити на роботу. Адже грип «косить» одразу: хворий просто падає, у нього дуже висока температура не 37,2 чи 38, а 39-40 градусів, бо відбувається  сильна інтоксикація організму. Катаральні явища: нежить, кашель можуть супроводжувати грип, а може й не бути цих проявів».

«Укол від грипу» потрібно робити у жовтні-листопаді
Сьогодні все більше людей переконуються у необхідності щеплення проти грипу. «Оскільки потрібно три тижні, щоб виробився імунітет, то щеплення варто робити у жовтні-листопаді, за місяць до прогнозованої епідемії, – пояснює Оксана Вікторівна. – Міністерство охорони здоров'я рекомендує  до використання п'ять вакцин від грипу. Приблизна вартість вакцини 80 гривень. Вони вже почали з'являтися у поліклініках та аптеках. У нашій лікарні створений тимчасовий кабінет щеплень. Насамперед, про щеплення потрібно подбати тим, хто належить до групи ризику: вагітним, старшим людям, тим, хто має захворювання серцево-судинної системи, хто хворіє на цукровий діабет, та дітям. Варто зазначити, що у складі усіх п'яти вакцин «живого» вірусу немає, вони очищені, без консервантів, у своєму складі мають фрагменти «мертвого вірусу».

Грип боїться... води
Грип й усі респіраторні вірусні інфекції передаються повітряно-крапельним шляхом.  Тому  дуже важливо частіше проводити вологе прибирання приміщень і часто мити руки, особливо після поїздок  у громадському транспорті.  Рідина, яку ми п'ємо, виводить з організму токсини, тому  потрібно багато пити. Вірус грипу «любить» низькі температури повітря, «боїться» ультрафіолетового проміння. «Якщо не буде різкого похолодання,  – каже Оксана Вікторівна, – то пік захворюваності може перенестися аж на кінець січня. А якщо похолодає швидко, початок епідемії може  наблизитися. Профілактичні заходи прості, і про них ми знаємо. Потрібно вдягатися  за погодою. Частіше мити руки. Повноцінно харчуватися, вживати більше овочів та фруктів, яблук, капусти, лимонів. Пити краще підкислені компоти, морси, соки, бо вірус грипу боїться кислого середовища. Не можна «сидіти» на дієтах. При перших ознаках хвороби ми, зазвичай, лікуємося вдома. Але якщо ваш стан не покращився протягом трьох днів, обов'язково зверніться до лікаря. До речі,  багато препаратів, які рекламуються, мають симптоматичну дію, вони просто полегшують стан хворого, але не діють на причину хвороби.  Є хороші препарати, так звані імуномодулятори, які корисно приймати для профілактики. Але їх має призначати лікар, бо декому вони протипоказані. Противірусну дію має і оксолінова мазь».

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую