ye-logo.v1.2

Хмельницькі лікарі-гінекологи здавали міжнародний іспит

Здоров'я 7714
Фото: Євгеній ДОРОФЄЄВ

Нещодавно медики гінекологічного відділення Хмельницької обласної лікарні пройшли оцінювання в рамках міжнародної програми «Базові лапароскопічні навички».

Ініціаторами навчання через Інтернет стали канадці, тому саме представник із цієї країни, лікар Оскар Хінао, приїхав у Хмельницький для проведення іспиту. Ще одним членом екзаменаційної комісії була професор кафедри акушерства та гінекології Донецького національного медичного університету Ірина Могільовкіна. Навчання тривало три місяці й розпочалося за ініціативи заступника головного лікаря Хмельницької обласної лікарні з акушерсько-гінекологічної роботи Лариси Притуляк, яка також пройшла курс і здала іспит. «Мета курсу: зробити медицину безпечнішою, навчитися працювати з новітньою технікою та інструментами, удосконалити свої практичні навики, - каже Лариса Вікторівна. - Я вважаю, що нам дуже пощастило вчитися за цим курсом, адже в Україні подібне навчання проводилося лише в Донецьку, Львові та у нас, у Хмельницькому».
Лапароскопія останнім часом стає дуже популярним методом діагностики й терапії. Ця медична процедура передбачає огляд черевної порожнини через отвір у черевній стінці за допомогою оптичної системи лапароскопа. Вона буває трьох видів: діагностична - візуальний огляд органів черевної порожнини із застосуванням додаткового маніпулятора; оперативна - виконується практично весь обсяг гінекологічних операцій; контрольна - проводиться для контролю за ефективністю раніше проведеного хірургічного лікування. Це мікрохірургічне втручання. Вона дозволяє уникнути великих серйозних операцій, при яких розрізаються стінки живота та матки. Зрозуміло, що мінімальне втручання дає й мінімальні наслідки. Адже будь-які маніпуляції в порожнині матки залишають по собі слід, що може обернутися для жінки безпліддям. Після лапароскопії пацієнтку виписують додому в мінімальний термін. У неї залишаються лише маленькі рубчики. Згодом вони практично зникають. Таким чином, при лапароскопії можна як побачити, так і видалити практично будь-які порушення будови матки, труб і яєчників - як уроджені, так і набуті.
«Ця програма забезпечує базові навички хірургам, гінекологам, урологам, - запевняє Ірина Могільовкіна. - Але головна наша мета – це, передусім, безпека наших пацієнтів. Тому ми навчаємо лікарів правильно працювати на стимуляторах. Методики тренування підібрані таким чином, що охоплюють всі технічні маніпуляції в черевній порожнині».
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую