ye-logo.v1.2

Чи варто купувати сардельки та сосиски?

Здоров'я 10460

Сосиски та сардельки - паличка-виручалочка в господинь. Досить кинути в киплячу воду декілька штук і сім'я сита та задоволена. Нині прилавки і вітрини приваблюють своєю різноманітністю ковбасних виробів.

Але хвилює лише одне питання: а скільки м'яса в сучасних сосисках і сардельках, і яка його кількість?
Склад ковбасних виробів рясніє хімічними елементами: карагенан, кошеніль, фосфати, нітрити, нітрати... Так, всі вони роблять сосиски смачнішими і привабливішими, але абсолютно не корисними. Крім цього, подібна продукція через величезну кількість консервантів приводить людину в стан залежності. Смакові рецептори людини звикають до цього смаку, і вже інша їжа здається прісною і не такою апетитною. Багато людей, до речі, вважають, що сосиски і сардельки набагато безпечніші, ніж копчена ковбаса. Однак це не так. Так, спецій у цих ковбасних виробах не так багато, однак величезна кількість інших небезпечних компонентів: наповнювачів, ароматизаторів, загусників, барвників, підсилювачів смаку... А ось м'ясо в сосисках і сардельках зустрічається сьогодні, на жаль, вкрай рідко. В кращому випадку лише 10-30%. Однак виявляється, що це не м'якоть м'яса, а тваринний жир, шкіра, м'ясо птиці. Все інше в складі сосисок та сардельок - білкові стабілізатори та білково-жирові емульсії. В емульсіях є вода, олія, соєвий білок, казеїнат натрію. Як виявляється на практиці, білки м'яса і молока абсолютно не сумісні, але про це виробники не думають. Також у складі сосисок та сардельок є борошно, крохмаль, різні крупи. І як можна після цього назвати ці ковбасні вироби м'ясним продуктом?

Як впливає склад сосисок та сардельок на організм людини?
У дітей споживання сардельок та сосисок може викликати алергічні реакції, порушення травлення, хронічних захворювань. Речовини, які є в їх складі, не можуть перетравлюватися до кінця чисто фізіологічно. Організм не розуміє, що з ними робити й витрачає свої сили на перетравлення. Сосиски не мають поживної цінності, але багатьох батьків це не зупиняє, і вони починають годувати своїх дітей цим продуктом мало не з року життя, виправдовуючи свої дії тим, що дитині дуже подобається цей продукт. Також сосиски і сардельки не слід їсти вагітним і жінкам у період лактації. У чоловіків же ці ковбасні вироби істотно зменшують активність сперматозоїдів.

Як правильно обирати сосиски і сардельки?
Більшість людей не зможуть відмовити собі хоча б іноді їсти цю ковбасну продукцію. Тоді їм слід навчитися обирати безпечний продукт. При купівлі сосисок або сардельок дитині в жодному разі не варто брати яскраво-рожеву або темну продукцію. Насичений колір свідчить про наявність барвників, а надто темний колір - ознака консервантів. Більш-менш справжні сосиски містять однорідний фарш сірувато-рожевого кольору. Крім цього, шукайте на упаковці спеціальний знак, що цей продукт дозволено споживати дітям. Для його отримання виробники проходять додаткове дослідження. Кожен споживач може самостійно провести тест в домашніх умовах: дайте сосиски кішці й собаці. Більш-менш натуральний продукт тварина з'їсть, а ось “суцільну сою” чіпати не буде. Якщо на упаковці виробник заявляє, що сої в його сосисках або сардельках немає, то прочитайте уважно склад продукту. Найімовірніше там зазначено, що в ковбасному виробі містяться клітковина або харчові волокна. Звісно, ці домішки не є небезпечними, але навіщо ж вам платити за сардельки чи сосиски таку ціну, ніби вони зроблені з м'яса? Якщо після смаження або мікрохвильовки сосиска скривилася або здулася, то це означає, що в цьому ковбасному виробі перевищено вміст карагенана. Ця харчова домішка може призводити до найсильнішої алергії. Надто солоні ковбасні вироби їсти не рекомендують, тому що в них може міститися величезна кількість нітриту натрію. З білкових домішок виходять дуже м'які сосиски. Такі ковбасні вироби можна перевірити, стиснувши продукт в руці. Щоб дізнатися, скільки барвника міститься в сосисках або сардельках, зваріть їх в солоній воді. Експеримент показує, що, якщо вода порожевіє, то такі ковбасні вироби їсти не варто. Вміст крохмалю в продукті можна визначити, скориставшись нескладним способом: крапніть трішки йоду на шматочок сосиски. Якщо крапелька посиніє, то в цьому ковбасному виробі міститься багато крохмалю, а ось м'яса практично немає.

Підготувала Світлана ЯСЬКОВА.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую