ye-logo.v1.2

Лікарі стають дружніми до молоді

Здоров'я 2142

Медиків з 11 областей України в Хмельницькому вчили працювати із підлітками

В Україні існує понад 70 клінік, дружніх до молоді. За словами головного пе- діатра Хмельницького обласного управління охорони здоров'я Лариси Добро- вольської, у Хмельницькому вже створено дві таких клініки на базі обласної та міської дитячих лікарень. Також дружні клініки є у кількох районних центрах у Шепетівці, Старокостянтинові та Кам'янці-Подільському. У наступному році заплановано відкрити такі медичні заклади у Красилові та Славуті.
«З 2004 року ми регулярно проводимо такі семінари по всій Україні. Наша мета – підготувати спеціалістів, які будуть працювати з молоддю, – каже консультант ЮНІСЕФ з питань створення клінік, дружніх до молоді. – Вчимо спілкуватися з підлітками, враховувати особливості підліткового перехідного віку. Головне для нас допомогти цим дітям, запобігти вживанню алкоголю та наркотиків, небажаної вагітності, розповісти та застерегти від хвороб, що передаються статевим шляхом».
Як розповіла лікар-гінеколог, національний тренер з питань створення дружніх клінік у Львові Марта Рубель, практика такого особливого ставлення до молоді вже не нова і дала значні позитивні результати у їхньому місті.
На Хмельниччині також за останні 7-8 років у «рази зменшилася кількість небажаних вагітностей, випадків зараження венеричними хворобами», вважають в управлінні охорони здоров'я. «Підлітки – це така собі група ризику, особливо що стосується здоров'я, – каже Лариса Добровольська. – Коли дитина не може все розказати у сім'ї, тоді має бути інше місце, куди можна звернутися за допомогою, без осуду чи страху. Ми не питаємо ні імені, ні адреси, ми просто допомагаємо цим молодим людям, які мають проблеми й самотужки з ними не можуть впоратися».

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую