ye-logo.v1.2

Від неприємного “подаруночка” на обличчі не застрахований ніхто!

Здоров'я 13052

У житті є безліч моментів, коли хочеться виглядати ідеально. Але і свято, і звичайний день можуть бути затьмареними банальним прищиком. Причин їх виникнення безліч. На щастя, способів позбутися від них також немало.

Що? Де? Чому?
1. Якщо на шкірі з'явилися поодинокі чорні цятки, які не змиваються ні водою, ні звичайним засобом для вмивання. Як правило, вони не запалюються і жодних незручностей не завдають, але виглядають непривабливо. Ці косметичні недоліки називаються камедонами. Вони виникають у будь-якому віці в періоди гормональних сплесків. Протоки сальних залоз не встигають виводити кількість шкірного сала. Воно накопичується, а, стикаючись із повітрям, окислюється і темнішає. Камедони закривають пори й порушують нормальний газообмін у верхніх шарах шкіри, тобто заважають їй дихати. Тому залишати їх без уваги не варто. Підвид камедонов - білі вугрі або просянки, - небезпеки для здоров'я не становлять і сприймаються як дрібний дефект шкіри. Їх досить легко видаляє косметолог під час чищення обличчя.
2. Якщо на шкірі виникло почервоніння, запалилися пори і з'явилися білі головки гнійників. Невдала спроба видалити камедони, погана дезінфекція рук та шкіри обличчя, стрес, неправильне харчування, проблеми з кишківником, печінкою або жовчним міхуром, - все це може спровокувати “зустріч” із вуграми. Якщо не відкладати візит до косметолога, то від них можна позбутися за декілька днів. Але повторювати маніпуляції фахівця самостійно не варто. Існує небезпека, що запалення пошириться по всій шкірі обличчя і тоді вилікуватися буде складніше. Грамотна профілактика (як правило, про неї також розповідає косметолог або дерматолог) допоможе забути про вугрі назавжди.
3. Один, але великий прищ. Причому на самому видному місці. І “сидить” він там, як мінімум, тиждень. Це - фурункул. Про свою появу він попереджає заздалегідь - спочатку шкіра свербить, потім болить, потім виникає щось на зразок гульки й лише згодом за цим показується стрижень... Спроба видавити такий прищ може призвести до інфікування дерми. Косметологи радять декілька разів на день змащувати його бактерицидною протизапальною маззю. Через деякий час набряк і почервоніння зійдуть і шкіра знову набуде нормального вигляду. Якщо ж фурункули “люблять” вас, тим більше, якщо відвідують вас не поодинці, необхідно проконсультуватися з дерматологом.
4. Почервоніння шкіри, запалення і гнійничкові ранки. Це, швидше за все, флегмонозні фурункули. Без належного догляду та лікування вони “йдуть у підпілля” - з поверхні шкіри переселяються в її глибші шари. Зазвичай, це відбувається в період статевого дозрівання. Позбутися від них - завдання непросте, але при регулярному відвідуванні лікаря і ретельному дотриманні його рекомендацій цілком здійсненне.

Геть сюрпризи!
Шкіра - досить складна частина нашого організму. Появою прищів вона про щось сигналізує, і в кожному з випадків потрібен індивідуальний спосіб вирішення проблеми. Підберіть його зі знанням справи.
Декоративний спосіб. Прищик можна просто замаскувати. Але не звичайною косметикою, а тією, що продається в аптеці. Так, протизапальні олівці містять антибактеріальні речовини і нейтралізуючі спеціальні пігменти зеленого кольору. А тональні креми або пудри мають у своєму складі речовини, які регулюють вироблення шкірного сала. Така лікувальна косметика не лише вирівнює тон шкіри, надає їй матовості і здорового сяйва, але й підліковує проблемні ділянки.
Косметичний спосіб. Якщо ж висипання з'являються регулярно, допоможе спеціальна косметика для догляду за проблемною шкірою. Засоби для вмивання, креми, маски і олівці створені для боротьби з легкими формами вугрових висипань. Потрібно мати на увазі, що це не лікувальні, а, швидше, профілактичні продукти. Продаються вони, як правило, без рецепта і навіть не завжди в аптеках, але це не означає, що їх можна застосовувати в будь-яких кількостях. У подібній косметиці містяться активні речовини, які пригнічують ріст бактерій, окислюють і відлущують ороговілі клітини, перешкоджають закупорці сальних залоз.
Народний спосіб. Рецепти наших бабусь можна використовувати як доповнення до косметики для проблемної шкіри. Можна робити примочки з алое: змочіть соком алое марлевий тампон і покладіть на уражене місце на півгодини. Робіть процедуру щодня. Повний курс лікування - 30 аплікацій. Також вам стане у нагоді лосьйон із календули: 20 г сухих квіток залийте 200 мл води, кип'ятіть 10 хвилин і годину настоюйте. Охолодженим лосьйоном протирайте обличчя двічі на день. Зберігайте в холодильнику. Себорегулююча маска: змішайте 50 г свіжих дріжджів, по 1 ст. л. меду і лимонного соку. Отриману масу нанесіть на 30 хвилин. Робіть цю процедуру один-два рази на тиждень, і виділення шкірного сала зменшиться.
Дієтичний спосіб. Щоб розпрощатися з вугровим хворобою, доведеться розлучитися зі шкідливими для шкіри продуктами вашого раціону. Або, як мінімум, знизити дозування. Любите каву? Ваш ліміт - три чашки на день. Завдяки кофеїну збільшується вироблення гормону стресу - кортизолу, який, у свою чергу, є однією з причин висипань на шкірі у жінок середнього віку. Що ж до солодкого і борошняного, тут теж необхідні розумні обмеження. А так звані прості вуглеводи (білий рис, макарони і картоплю) намагайтеся замінити складними - хлібом із цілісного зерна, коричневим рисом і макаронами з твердих сортів пшениці. Це допоможе уникнути різких стрибків інсуліну в крові, що, за твердженнями вчених, одразу ж відбивається на стані шкіри. Смажене і жирне м'ясо замініть пісним і їжте тричі на тиждень. Рослинні жири можна вживати щодня - для заправки салатів. Смачні та корисні самі по собі горіхи можуть нашкодити проблемній шкірі. Дозволяється не більше 100 г на день, і лише в сирому вигляді. Ще одне обмеження - сир, морозиво, вершки і жирна сметана. А ось знежирений кефір, сир, “живі” йогурти їжте на здоров'я. Корисними при будь-яких захворюваннях шкіри вважаються також цибуля і часник. На думку дієтологів, вони мають протимікробний, антиалергенний і тонізуючий ефект, беруть активну участь в очищенні крові.

Якщо прищик вискочив на...
-? лобі - зверніть увагу на стан тонкої кишки;
?- скронях - сигналізує жовчний міхур;
?- верхній губі і щоках - вас підводить товстий кишківник;
?- нижній щелепі - сходіть до гінеколога;
?- центральній частині підборіддя - перевірте щитовидну залозу;
?- крилах носа - будьте уважнішими до підшлункової залози.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую