ye-logo.v1.2
20 Травня, 2019

На Старокостянтинівщині фермерське господарство орендувало землю «зі знижкою»

Надія СВІНЦІЦЬКА Кримінал 612
Прокуратура вимагає збільшення розміру орендної плати за використання 77 гектарів сільгоспземель
Прокуратура вимагає збільшення розміру орендної плати за використання 77 гектарів сільгоспземель. Фото: news.lt.ua

До місцевого бюджету щорічно не надходить щонайменше 37 тисяч гривень орендної плати.

Старокостянтинівською місцевою прокуратурою встановлено, що у червні 2007 року між Старокостянтинівською райдержадміністрацією та фермерським господарством укладено договір оренди трьох земельних ділянок сільськогосподарського призначення загальною площею 77 гектарів, розташованих за межами населених пунктів Березненської сільської ради. Про це повідомляє прес-служба Прокуратури Хмельницької області.

«Виявилось, що в порушення вимог Закону України «Про оцінку земель» нормативно грошова оцінка вказаних земельних ділянок не проведена, та розмір орендної плати є значно заниженим», - йдеться у повідомленні.

Додають, що згідно з умовами зазначеного правочину розмір орендної плати за використання землі для ведення товарного виробництва складає 100 гривень за гектар землі. У зв’язку з цим, до місцевого бюджету щорічно не надходить щонайменше 37 тисяч гривень орендної плати.

Головним управлінням Держгеокадастру у Хмельницькій області, запропоновано орендарю внести зміни до договору оренди та привести розмір плати за користування землею у відповідність до вимог законодавства, проте землекористувачем пропозиції вказаного органу проігноровано.

«Тому, реагуючи на виявлені порушення, місцева прокуратура вжила заходи до захисту інтересів держави у судовому порядку», - повідомив перший заступник керівника Старокостянтинівської місцевої прокуратури Мирослав Попадюк.
Наразі позов прокурора про внесення змін до договору оренди 77 гектарів землі перебуває на розгляді у господарському суді Хмельницької області.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

Останні фото та відео