ye-logo.v1.2
20 Листопада, 2019

На Хмельниччині кіберполіція викрила "хакера", який таємно втручався у бази військових частин та держустанов

Ірина ОЛІЙНИК Кримінал 3016
Встановлено, що чоловік є працівником приватного підприємства, що обслуговує державні об'єкти, зокрема і військові частини
Встановлено, що чоловік є працівником приватного підприємства, що обслуговує державні об'єкти, зокрема і військові частини. Фото: npu.gov.ua

Наразі поліцейські перевіряють інформацію щодо продажу зловмисником інформації.

Співробітники Подільського управління Департаменту кіберполіції за участю детективів Хмельницького відділу поліції, співробітників СБУ в Хмельницькій області та працівників військової прокуратури Хмельницького гарнізону, викрили 36-річного жителя Хмельницького на втручанні до комп'ютерної мережі бухгалтерського обліку державних органів і підприємств.

Як повідомляється на офіційному сайті Національної поліції України, обіймаючи посаду в компанії, яка обслуговувала державні установи (в тому числі і військові частини) чоловік незаконно отримував доступ до інформації, яка містилася в базах цих установ. Наразі поліцейські перевіряють інформацію щодо продажу зловмисником інформації.

Встановлено, що чоловік є працівником приватного підприємства, що обслуговує державні об'єкти, зокрема і військові частини. До його обов'язків входили реалізація, установка та обслуговування програмного забезпечення бухгалтерських та облікових систем. Крім того, людина реалізовувала, встановлювала та обслуговувала програмне забезпечення бухгалтерських та облікових систем, яке входить до санкційного списку. З порушенням вимог договірних зобов'язань він таємно отримував доступ до даних працівників цих підприємств, реєстраційних номерів їхніх облікових карток платників податків тощо.

У Нацполіції кажуть, що було здійснено обшуки за адресою ведення господарської діяльності й за місцем проживання зловмисника. На персональних комп'ютерах правоохоронці виявили інформацію щодо працівників держустанов. Їх направлено на експертизу. Після отримання її результатів буде визначено обсяг, приналежність і перелік інформації, отриманої в результаті злочинної діяльності чоловіка.

Наразі триває досудове розслідування за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж або мереж електрозв'язку) КК України. Зловмиснику загрожує до шести років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на до трьох років.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую