ye-logo.v1.2
22 Листопада, 2019

У Хмельницькому допомогли «відмити» 40 мільйонів гривень – СБУ

Олександр НІКІТІН Кримінал 2257
Під час обшуків у підозрюваних вилучили майже півмільйона гривень готівкою
Під час обшуків у підозрюваних вилучили майже півмільйона гривень готівкою. Фото: УСБУ в Хмельницькій області

Правоохоронці припинили діяльність конвертаційного центру.

«Фірма», яка допомагала «відмивати» гроші підприємства Хмельницької та Київської областей, діяла на Хмельниччині ще з 2017 року. Принаймні, такої версії дотримуються правоохоронці, які відзвітували, що припинили діяльність конвертаційного центру.

Як повідомили в прес-групі управління Служби безпеки України в Хмельницькій області, група місцевих мешканців надавала «послуги» з ухилення від сплати податків, шляхом штучного формування податкового кредиту з ПДВ та переведення безготівкових коштів комерсантів у готівку.

«Співробітники СБ України задокументували, що зловмисники зареєстрували низку підприємств з ознаками фіктивності у Хмельницькому та Києві, реквізити яких використовувались для здійснення безтоварних фінансово-господарських операцій, - повідомили в СБУ. - На рахунки цих підконтрольних фірм замовники конвертації перераховували кошти за нібито придбані товари. Надалі ці кошти організатори конвертцентру незаконно обготівковували, чим завдали шкоди економічним інтересам держави у особливо великих розмірах».

Читайте також: Хмельницька поліція заявила про викриття багатомільйонної афери

За попередніми даними, загальний обіг конвертаційного центру складав понад сорок мільйонів гривень. Під час низки обшуків в учасників «фірми», правоохоронці вилучили майже півмільйона гривень, печатки фіктивних підприємств, документацію.

Наразі триває досудове розслідування. Підозрюваним загрожує до десяти років позбавлення волі.

Довідково: Конвертаційний центр - підприємство (одне або декілька), яке надає посулги з «відмивання» грошей. Кошти можуть конвертуються між фіктивними фірмами в різні форми: товари, послуги, готівку по багато разів. Ступінь приховування та складність розкриття залежить від кількості конвертацій. Передумови виникнення явища найрізноманітніші — від бажання заволодіти готівкою, що неможливо зробити прямим викраденням грошей з безготівкового рахунку, до оптимізації (зниження) податків або ухилення від сплати податків.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую