ye-logo.v1.2

Психологічний тиск і фізична сила: у Хмельницькому районі незаконно утримували людей

Кримінал 5499
Людей  утримували в антисанітарних умовах та проти власної волі
Людей утримували в антисанітарних умовах та проти власної волі. Фото: ілюстративне imgrum.net

Потерпілих утримували під виглядом реабілітайціного центру.

Правоохоронцями Хмельниччини повідомлено про підозру групі осіб за систематичне незаконне позбавлення волі інших людей. Під виглядом надання платних медичних послуг з лікування від наркотичної чи алкогольної залежності підозрювані організували на території Хмельницького району роботу нібито реабілітаційного центру. Про це повідомляють у пресслужбі обласної прокуратури.

«Четверо чоловіків, не маючи дозволу на ведення лікувальної діяльності, винаймали домоволодіння у місцевих жителів, до якого поміщали осіб, яким необхідне лікування. Там їх не незаконно утримували в антисанітарних умовах та проти власної волі», - йдеться у повідомленні.

Фактично жодні медичні послуги або кваліфікована допомога цим людям не надавалася.

«Водночас правопорушники забезпечували потерпілих мінімальними запасами продуктів харчування, спостерігали за потерпілими, обмежували в телефонному зв’язку з їхніми родичами, - додають у прокуратурі. - Застосовуючи психологічний тиск та фізичну силу, вводячи медичні препарати, змушували потерпілих підписувати заяви про нібито добровільне перебування їх у реабілітаційному центрі».

Самі ж потерпілі не могли вільно покинути приміщення та територію зазначеного закладу. Окрім того, за проведення такого псевдолікування від нарко- та алкозалежності родичі потерпілих осіб здійснювали відповідну грошову оплату.

Як зазначають у пресслужбі, злочинну діяльність підозрюваних викрито в рамках кримінального провадження, досудове розслідування у якому на цей час триває.

Правопорушникам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 146 (незаконне позбавлення волі людини, вчинене за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб, здійснюване протягом тривалого часу) КК України, та судом відповідно обрано запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту.

Довідково: санкція частини 2 статті 146 Кримінального Кодексу України передбачає покарання у виді обмеження або позбавлення волі на строк до п'яти років.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую