ye-logo.v1.2
24 Жовтня, 2020

СБУ затримала хмельничанина, який поширював російські фейки та заклики до повалення влади

Кримінал 1255
Досудове розслідування встановило, що двоє мешканців Хмельницького та Івано-Франківська адміністрували в соцмережах спільноти сепаратистського спрямування
Досудове розслідування встановило, що двоє мешканців Хмельницького та Івано-Франківська адміністрували в соцмережах спільноти сепаратистського спрямування. Фото: ssu.gov.uа

Група працювала під прикриттям російських кураторів.

На Хмельниччині та Івано-Франківщині кіберфахівці Служби безпеки України припинили діяльність групи інтернет-агітаторів, які за вказівкою російських кураторів поширювали у мережі публічні заклики до зміни державних кордонів і повалення влади. Про це повідомляє Служба безпеки України.

Зазначають, що досудове розслідування встановило, що двоє мешканців Хмельницького та Івано-Франківська адміністрували в соцмережах спільноти сепаратистського спрямування. Зловмисники діяли під «прикриттям» української SMM-структури. В інтернеті вони поширювали переважно деструктивний контент: фейки про карантинні обмеження через COVID-19, дискредитацію органів державної влади, просували ідеї федералізації України.

«Результати лінгвістичної експертизи цих матеріалів підтверджують: вони містять публічні заклики до зміни меж території та державного кордону України, насильницького повалення конституційного ладу», - зазначається в повідомленні Служби безпеки України.

Зловмисники діяли під «прикриттям» української SMM-структури. Фото: ssu.gov.ua

Правоохоронці провели обшуки та вилучили комп’ютерне обладнання і мобільні пристрої, які містять докази шкоди, завданої інформаційній безпеці держави. Слідчі дії відбувалися у межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Наразі питання про оголошення зловмисникам підозри вирішується. Тривають невідкладні слідчі дії.

Читайте також: Суд над блогером Сороченком: прокурор просить з’ясувати правдивість його тривалого лікування.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую