ye-logo.v1.2
1 Жовтня, 2020

Суд над блогером Сороченком: прокурор просить з’ясувати правдивість його тривалого лікування

Кримінал 1654
Розгляд справи перенесли на 30 червня
Розгляд справи перенесли на 30 червня. Фото: автора

Обвинувачений у побитті учасника російсько-української війни знов не з’явився до суду.

Сьогодні, 7 травня, Хмельницький міськрайонний суд провів чергове засідання у справі блогера Артура Сороченка або ж «Квадрата», якого підозрюють у побитті учасника російсько-української війни Володимира Баули. До суду обвинувачений знов не з’явився, аргументуючи це тривалим лікуванням. Підтвердити цей факт на ухвалу органу правосуддя мало б Міністерство охорони здоров’я України. Проте його відповідь виявилася неоднозначною.

За словами адвоката Анатолія Стасишина, його клієнт повідомив, що досі лікується у стаціонарі Житомирського обласного протитуберкульозного диспансеру. Тому він не може прийти до суду. Як доказ він надіслав оригінал довідки цього медзакладу, яка видана 11 березня. У ній вказано, що він «лікується з 3 березня й до цього часу».

Проте його лікування виявилося досить тривалим, адже з цієї причини Артур Сороченко не бере участь у судових справах з грудня минулого року й змінив кілька медзакладів.

Щоб перевірити правдивість цього факту, суддя Олександр Трембач раніше ухвалив доручити Міністерству охорони здоров’я України перевірити, чи дійсно Артур Сороченко лікувався впродовж листопада 2019-го – лютого 2020 року в низці медичних закладів. Зокрема, в некомерційних комунальних підприємствах Житомирської обласної ради «Обласному протитуберкульозному диспансері» й «Обласній клінічній лікарні імені О.Ф.Гербачевського», а також у державній установі «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф.Г.Яновського Національної академії медичних наук України».

Нині Хмельницький міськрайонний суд отримав відповідь від міністерства. Проте у ній відсутнє спростування чи підтвердження факту лікування одіозного блогера.

Читайте також: У Хмельницькому судитимуть членів злочинної групи, які напали на ювелірів

Згідно з отриманою відповіддю, інформація про лікування Артура Сороченка або його можливість брати участь у судових засіданнях не може розголошуватися, адже є конфіденційною. Крім того, перераховані медзаклади не підпорядковані на пряму міністерству. Тому там рекомендували суду звернутися у Житомирську обласну раду та Національну академію медичних наук України.

Під час судового засідання прокурор Віталій Гринчук попросив суд, з’ясувати, чи дійсно Артур Сороченко досі лікується. Суддя ухвалив направити відповідне звернення у Житомирський обласний протитуберкульозний диспансер. Крім того, Олександр Трембач вирішив звернутися у територіальне управління Державного бюро розслідувань щодо невиконання попередньої ухвали суду.

Під час розгляду справи суддя також зазначив, що надійшло повідомлення від Головного управління Національної поліції у Житомирській області. Згідно з ним, Артур Сороченко фігурує й в іншому кримінальному провадженні. Тому житомирські слідчі для проведення розслідування поцікавилися, чи хмельницький суд розглянув справу Артура Сороченка. На питання судді, чи адвокат щось чув про це кримінальне провадження, Анатолій Стасишин відповів, що його клієнт про це йому нічого не казав.

Зрештою суддя ухвалив перенести розгляд справи на 16-у годину 30 червня.

Нагадаємо, Артурові Сороченку за побиття Володимира Баули в липні минулого року інкримінують вчинення злочину передбаченого частиною 1 статті 296 Кримінального кодексу України (Хуліганство). Згідно з нею, йому загрожує від 8 тисяч 500 гривень до 17 тисяч гривень штрафу, або до шести місяців арешту, або до п’яти років обмеження волі.

Востаннє, коли Артур Сороченко приходив до суду в листопаді минулого року, його зустріли місцеві активісти з чорною фарбою та перцевим газом.

Читайте також: Засудили хмельничанина, який намагався вбити валютника

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую