ye-logo.v1.2

Справа загиблої Софії Чорнобай: хмельницький суд виніс вирок мотоциклісту

Кримінал 6441
Суд визнав, що Сергій Владико винний у вчинені смертельної ДТП
Суд визнав, що Сергій Владико винний у вчинені смертельної ДТП. Фото: автора

Сергія Владико взяли під варту у залі суду.

Сьогодні, 9 березня, Хмельницький міськрайонний суд виніс вирок мотоциклісту Сергієві Владико. Його визнали винним у скоєнні аварії, внаслідок якої 19 жовтня 2019 року загинула одинадцятирічна Софія Чорнобай. Та стояла на тротуарі, коли на перехресті Старокостянтинівського шосе та вулиці Водопровідної зіткнулися мотоцикл «BMW» й автомобіль «Mercedes E220».

Водій останнього громадянин Туреччини Абдулазіз Тукур залишив межі країни. Тому його доля поки що залишається невизначеною. А Сергієві Владиці суд призначив позбавлення волі. Щоправда, на кілька років менше, ніж просила прокурор.

Обоє водіїв порушили правила дорожнього руху: що встановив суд

Згідно з оголошеним вирком, водій «Mercedes» Абдулазіз Тукур повернув на зустрічну смугу з вулиці Водопровідної на Старокостянтинівське шосе. Під час цього маневру з ним зітнувся «BMW» під керуванням Сергія Владико. Його мотоцикл відлетів на тротуар, де стояла одинадцятирічна Софія Чорнобай. Ввечері того дня дитина померла у лікарні від отриманих травм.

Суд встановив, що обоє водіїв порушили низку правил дорожнього руху. Зокрема, один зі свідків розповів, що під час повороту «Mercedes» «зрізав кут». Також є ймовірність, що Абдулазіз Тукур вчасно не увімкнув покажчик повороту. Однак вчиненні ним порушення «не мають причино-наслідкового зв’язку з аварією».

За словами судді, обоє водіїв порушили правила дорожнього руху, але саме дії Сергія Владико мають причино-наслідковий зв’язок з аварією

За словами судді, обоє водіїв порушили правила дорожнього руху, але саме дії Сергія Владико мають причино-наслідковий зв’язок з аварією

Натомість, як зазначила суддя Світлана Данькова, такими є дії Сергія Владико. Якби його швидкість сягала 50 кілометрів на годину, він міг би уникнути зіткнення. Однак він їхав орієнтовно понад сто кілометрів на годину. Це підтверджують покази більшості свідків, крім водія бетонозмішувача, який оцінив швидкість мотоцикла в межах норми, а також — досліджені докази. До того ж мотоцикліст мав достатній рівень видимості, щоб побачити можливу загрозу. Проте він проявив неуважність.

Суд вважає, що Сергій Владико намагається уникнути відповідальності, покладаючи усю провину виключно на водія «Mercedes». Також відхиляє позицію його захисника Вадима Макарова.

«Не знайшли підтвердження його твердження щодо непрофесійності експертизи. Також не спростовують вину Владико ствердження захисника про те, що у показах свідків є розбіжності, адже вони є несуттєвими, — зачитує вирок суддя. — Подані захисником висновки експертизи не можна вважати достовірним доказом, адже вони ґрунтуються виключно на суб’єктивних позиціях обвинуваченого та захисника».

Шість років позбавлення волі: яке покарання призначили Сергієві Владико

Під час визначення покарання обвинуваченому суд не знайшов обставин, які обтяжують його провину. До обставин, які пом’якшують вирок були зараховані: виховання двох неповнолітніх дітей і відсутність судимості.

Таким чином, за словами судді, Сергієві Владиці призначено шість років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами терміном на три роки. (Прокурор просила призначити йому вісім років позбавлення воліавт.). Цивільний позов батьків загиблої Софії Чорнобай задоволено частково. Суд призначив стягнути зі Сергія Владико понад 33 тисячі гривень компенсації за завдану матеріальну шкоду та 500 тисяч гривень моральної шкоди. (Заявлений розмір цивільного позову складав понад 1 мільйон 33 тисячі гривень — авт.).

Після оголошення вироку Сергія Владико взяли під варту

Після оголошення вироку Сергія Владико взяли під варту

Одразу після оголошення цього вироку Сергія Владико взяли під варту у судовій залі: до набуття вироком законної сили Світлана Данькова змінила мотоциклісту запобіжний захід на утримання під вартою.

Суддя додала, що впродовж 30 днів на цей вирок можна подати апеляцію.

Захисник Сергія Владико каже, що подаватиме апеляцію

Матір загиблої дитини Наталія Чорнобай, залишивши судову залу, втратила свідомість у коридорі. Було помітно, що їй було важко перебувати цьому засіданні. Тому зі зрозумілих причин кореспонденти сайту «Є» не змогли поцікавитися думкою батьків щодо винесеного вироку.

Однак ще перед початком цього засідання вдалося поспілкуватися з Вадимом Макаровим. За його словами, розуміє, що його клієнта визнають винним. На його переконання, дії суду та обвинувачення були упередженими.

«Усі намагаються зробити зі Сергія Владико цапа-відбувайла. Хоча усі експертизи стверджують, що Абдулазіз Тукур мав би дати йому дорогу. Не беруться до уваги покази водія бетонозмішувача, — розповідає Вадим Макаров. — Натоміть віддають перевагу свідченням домогосподарок. Упередженість суду підтверджує й те, що не було задоволено низку моїх клопотань. Зокрема, щодо долучення до доказів висновків незалежної експертизи».

Тому Вадим Макаров розповів, що подаватиме апеляцію. А при потребі — касацію та навіть готовий звертатися до Європейського суду з прав людини.

Яка ситуація з Абдулазізом Тукуром?

Його доля поки що невизначена. Раніше прокурор Марія Мельничук зазначала, що Абдулазіз Тукур досі проходить по окремому провадженню. Натомість адвокат батьків Софії Чорнобай Олександр Лисинчук поки не може в інтересах слідства та постраждалих говорити деталі, пов’язані з цим учасником аварії. Він лише зазначив, що нині встановлено його приблизне місце перебування.

Також нагадаємо, що правоохоронці раніше оголошували Абдулазіза Тукура у розшук. Крім того, восени 2019-го Хмельницький міськрайонний суд заочно його арештував.

Читайте також: «Настя була між тим і цим світом» - кам’янчанці, яка постаждала в ДТП у Польщі, зробили дві операції

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую