Гаряча тема:
- Війна
Розстріли під хмельницьким СБУ: чому суд переніс слухання
На засідані планували досліджувати докази.
Сьогодні, 17 березня, Хмельницький міськрайонний суд планував продовжити слухати справу розстрілів під хмельницьким управлінням СБУ. Справа стосується подій, які відбувались у лютому 2014 році. Тоді під час мітингу з будівлі управління (на центральному вході) було здійснено декілька пострілів, в результаті яких було декілька осіб травмовано, а Людмила Шеремет загинула.
Наразі справу розглядає суд. Серед обвинувачених — тодішній керівник управління Віктор Крайтор та Віталій Тарадай – альфівець, який, за версією слідства, виконав наказ керівника і здійснив постріли з кулемета по мітингувальниках. Спочатку справи обох йшли окремими провадженнями, та нещодавно їх об'єднали в одну, оскільки стосуються однієї події.
Минулого слухання визначились із порядком дослідженням доказів і відклали засідання аби дати нагоду адвокатам Віктора Крайтора і Віталія Тарадая ознайомитись із матеріалами справ одне одного, оскільки згідно з законодавством, раніше вони цього не могли зробити. Сьогодні планували розпочати із дослідження тих доказів, однак слухання відклали. Про це повідомила прессекретар Хмельницького міськрайонного суду Наталя Сова.
«Адвокат потерпілих Євгенія Закревська за кілька днів до слухання надіслала документ, в якому просила слухати справу без неї. Окрім того, сторона захисту не встигла ознайомитись з усіма матеріалами справи, яких більше 40 томів. А це все унеможливлює дослідження доказів.Саме тому справу по обвинуваченню Крайтора і Тарадая перенесли на 30 квітня 10.00», - зазначила Наталя Сова.
Нагадаємо,19 лютого 2014-го року в активістів Революції Гідності у Хмельницькому стріляли з приміщення управління СБУ. Тоді смертельно поранили Людмилу Шеремет, ще 4 активісти отримали травми. Пізніше від пострілів загинув ще один активіст Дмитро Пагор. Наступного дня тодішній очільник управління СБУ в області Віктор Крайтор двічі публічно взяв на себе відповідальність за дії підлеглих. Крайтора затримали та взяли під варту 20 лютого 2014 року, однак у 2015 році він вийшов на волю, його статус підозрюваного замінили на свідка.
Тоді цією справою займалася військова прокуратура Західного регіону. У 2017 році її передали Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України. Наприкінці 2018 року за результатами слідства Віктору Крайтору оголосили про підозру за статтею 128 (Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження), частиною 1 статті 119 (Вбивство через необережність) та частиною 2 статті 365 (Перевищення влади або службових повноважень). У разі доведення вини обвинувачуваному загрожує до 8 років позбавлення волі. Наразі Хмельницький міськрайонний суд розпочав розгляд справи.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: